Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

0 głosów
35 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Matylda
Ciekawie wyglądający i nazywający się kwiat - chciałbym znaleźć tutaj informacji na temat jego pielęgnacji - czy ktoś ma doświadczenia ze skrzydłokwiatem - jego hodowlą ?

Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Skrzydłokwiaty są stosunkowo łatwe w uprawie, wiec nawet początkujący ogrodnik nie powinien mieć z nimi większych problemów. W naszym klimacie stanowią one popularną roślinę doniczkową. Dziko rosną w tropikach. Jak pielęgnować te rośliny?

  1. Roślinę powinno się ustawić w miejscu delikatnie zacienionym ale jasnym, gdzie promienie słońca docierają w sposób umiarkowany i gdzie nie będą jej nękać przeciągi.

  2. Latem gdy kwitnie temperatura otoczenia powinna wynosić około 20 stopni, maksymalnie do 27 jeśli ją często zraszamy. Zimą gdy przechodzi w tzw. stan spoczynku wystarczające będzie 17 stopni.

  3. Nawozy – zimą nie należy ich nawozić latem zaś w odstępach czasu od 2 do 4 tygodni dostarczamy jej nawozu wieloskładnikowego.

  4. Latem podlewamy 2-3 razy w tygodniu, zimą rzadziej.

  5. Skrzydłokwiat lubi wysokim poziom wilgotności powietrza. Zima można go postawić na obszernej podstawce, na której ułożymy kamienie oraz wlejemy wode, sam kwiat nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z wodą ale będzie ona parować.

  6. Ziemia luźna, próchnicza, przepuszczalna.

  7. Roślinę przesadzamy w porze wiosennej w 2-3 letnich odstępach czasu do doniczki o rozmiar większej.

  8. Jeśli całe liście lub ich końce stają się brązowe to może oznaczać że roślina jest zbyt obficie podlewana lub że używamy zbyt wiele nawozu.

  9. Jeśli liście się przesuszają sprawdzmy czy kwiat nie stoi w pobliżu kaloryfera, gdyz powietrze będzie za suche, temperatura otoczenia może również być za wysoka lub nękają ją zbyt silne przeciągi.

  10. Jeśli w czasie kwitnienia na kwiecie pojawią się brązowe plamki może to znaczyć że używamy złej wody. Ta którą podlewamy roślinę powinna być „odstana”.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 22 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Danka
0 głosów
1 odpowiedź 20 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Henia
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Izabela
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Agata
0 głosów
1 odpowiedź 26 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Kornelia
asd

...