Zespół niespokojnych nóg - jak go leczyć ?

0 głosów
20 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Monika
Wydaje mi się że mam zespół niespokojnych nóg (RLS) - nie mogę zasnąć, pieką mnie stopy i ciągle nimi ruszam - mojego chłopaka to czasem już denerwuje. Wiecie jak to można leczyć - może jakieś suplementy diety czy lepsze są np domowe sposoby ? Proszę o pomoc :(

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Zespół niespokojnych nóg stanowi dotkliwy problem dla wielu osób. Objawia się jako nieodparta konieczność stałego poruszania nogami. Najczęściej nasila się gdy siedzimy lub leżymy, a niemal całkowicie ustępuje gdy chodzimy lub zaczniemy poruszać nogami. Wiele osób z powodu tej dolegliwości na problemy z bezsennością oraz nie dostatecznym wysypianiem się. Całkowite wyleczenie i znalezienie przyczyny schorzenia bywa niemożliwe, tak wiec najczęściej koncentruje się na łagodzeniu objawów.

  1. Leczenie innych chorób – zdarza się, że zespół niespokojnych nóg jest spowodowany przez inną chorobą, która występuje w naszym organizmie. Dlatego niezwykle ważne jest diagnozowanie i leczenie współistniejących chorób takich jak cukrzyca, choroba Parkinsona, choroby tarczycy czy też niewydolność nerek.

  2. Zdrowa dieta – niektóre osoby wskazują na złagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości w wyniku zmniejszenia spożycia kofeiny oraz alkoholu, rzucenia palenia oraz rozpoczęcia wypijania dużych ilości wody.

  3. Żelazo, kwas foliowy, magnez – sprawdz ich poziom w organizmie w badaniach laboratoryjnych, jeśli będzie za niski rozpocznij przyjmowanie odpowiednich suplementów, gdyż ich deficyt może wywoływać zespół niespokojnych nóg.

  4. Medytacja/ joga- nie w każdym przypadku, jednak niektórym osobom rozpoczęcie tego rodzaju ćwiczeń relaksacyjnych pomaga w pokonaniu problemu zespołu niespokojnych nóg.

  5. Wysiłek fizyczny – nie bezpośrednio przed snem ale staraj się regularnie maszerować lub biegać.

  6. Akupunktura- ta dziecina wschodniej medycyny pomaga na wiele dolegliwości, może również wesprzeć nas w walce z zespołem niespokojnych nóg.

  7. Wietrzenie sypialni i utrzymywanie niezbyt wysokiej temperatury do snu.

  8. Regularne godziny kładzenia się spać i wstawania rano.

  9. Leki – istnieje kilka specyfików które mogą pomóc w złagodzeniu zespołu niespokojnych nóg zapytaj o nie swojego lekarza.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 61 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Alina
+1 głos
2 odpowiedzi 14 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Bernadeta
0 głosów
1 odpowiedź 9 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Milena
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Justyna

...