Co to są prosaki i jak się ich pozbyć ?

0 głosów
26 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Wiktoria
Znajoma mówiła że ma prosaki - co to właściwie jest ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)
Prosaki to niewielkie, szczycące grudki na naszej twarzy. Pojawiają się zwykle w okolicy oku, powiek, bądź na skroniach czy policzkach. Są koloru białego lub żółtawego. Są stosunkowo niewielkie, zwykle niewidoczne dla postronnego obserwatora, jednak my z całą pewnością świetnie je widzimy w czasie wykonywania codziennego makijażu i chcemy się ich koniecznie pozbyć.

Sposób i możliwości usunięcia prosaków w dużej mierze zależą od ich umiejscowienia. Większości z nich bez problemu pozbędziemy się w gabinecie kosmetycznym w trakcie zabiegu oczyszczania twarzy. Kosmetyczka nakłuje prosaka cieniusienką igłą i wyciśnie podobnie jak zaskórniki.

Problem pojawia się w przypadku prosaków zlokalizowanych na powiekach. W tym wypadku najlepiej udać się do dermatologa, który upewni nas iż zmiana na naszej twarzy na pewno jest prosakiem i zaproponuje metodę jej usunięcia.

Prosaki powstaja jako skutek nadmiernego rogowacenia się ujść mieszków włosowych. Jeśli więc nie chcemy dopuścić do ich ponownego pojawienia się najlepiej będzie im zapobiegać. Raz w tygodniu wykonujmy dokładny peeling twarzy. Każdego dnia wykonujmy pełne demakijaż i dbajmy o odpowiednie nawilżenie skóry.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 29 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Ada
0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
+3 głosów
3 odpowiedzi 41 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Martyna
+11 głosów
2 odpowiedzi 37 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Marta
+1 głos
3 odpowiedzi 20 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Karolina

...