Jak zapuścić i dbac o długie włosy?

+1 głos
172 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Fryzura przez użytkownika Jowita
Zawsze chciałam mieć bardzo długie piękne włosy. Nie wiem jednak jak je zapuścić i na co zwracać uwagę pielęgnując je. Wiem że wiele kobiet ma duży problem z włosami. Powinnam kupić jakieś odżywki czy może lepiej używać domowych sposobów ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Kwestia zapuszczenia długich włosów i dbania o nie wiążą się ściśle ze sobą. Gdyż aby osiągnąć zamierzony efekt pięknych, gęstych i zdrowych, długich włosów powinniśmy włożyć wysiłek w ich pielęgnację.

 1. Regularne podcinanie – wydaje się to śmieszne, ponieważ chcemy zapuścić włosy. Musimy jednak znaleźć fryzjera, który zrozumie że chcemy ścinać regularnie po 0,5-1 cm, i nie więcej, aby pozbyć się suchych końców, które obciążają i powodują zniszczenia całych włosów.

 2. Zdrowy tryb życia – to jak się odżywiamy i czy uprawiamy sport, ogólnie to czy żyjemy zdrowo ma wpływ na nasze włosy. Tak więc warto również przyjrzeć się swoim codziennym nawykom.

 3. Mniej szczotkowania – im mniej je szczotkujemy, tym mniej je niszczymy. Róbmy to wiec tylko wtedy gdy to konieczne.

 4. Produkty nawilżające – kupuj szampony i odżywki do włosów suchych oraz zniszczonych. Dbaj o regularne nawilżenie włosów.

 5. Upinanie – w ten sposób chronisz końcówki swoich włosów przed zniszczeniem. Jednak fryzury nie powinny być zbyt ciasne.

 6. Unikanie wysokiej temperatury – oddziaływanie suszarki, lokówki czy prostownicy na włosy jest bardzo szkodliwe, dlatego maksymalnie to zminimalizuj. Jeśli szukasz innej metody stylizacji zdecyduj się np. na wałki.

 7. Odżywki – zarówno te po myciu ze spłukiwaniem, jak i te bez spłukiwania, a co najmniej raz na miesiąc odżywcza maska. To droga do mocnych i pięknych włosów.

 8. Akcesoria – wybieraj tylko te najlepsze najlepiej wykonane z naturalnego włosia. Są one znacznie delikatniejsze, nie powodują silnego ciągnięcia i wyrywania włosów, dzięki czemu więcej włosów pozostaje na twojej głowie.

 9. Farbowanie – najlepiej całkiem go unikać, jeśli jednak podejmujesz decyzję o zmianie koloru zadbaj aby dokonywał tego zawsze fryzjer i zawsze ten sam. Zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń.

 10. Powrót do naturalnego koloru – jeśli od lat farbowałaś włosy i zdecydujesz się na zaprzestanie traktowania ich tymi silnymi środkami chemicznymi to z całą pewnością znacząco zyskają. Sam proces przejścia nie będzie łatwy ale na pewno będziesz wyglądać pięknie.

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez użytkownika Ala90 (2,720)
 • Nie ścinaj włosów - podcinanie = krótsze włosy
 • osobiście polecam ziołowe szampony i odżywki
 • nie farbuj włosów
 • delikatnie je rozczesuj
 • jeśli nie masz kręconych włosów to rozczesuj je wyłącznie kiedy są wysuszone

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 37 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Fryzura przez użytkownika Danuta
+14 głosów
7 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Hanka
+1 głos
2 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Fryzura przez użytkownika Liliana
+10 głosów
14 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Wiki
+2 głosów
1 odpowiedź 43 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Tania
asd

...