Jak leczyć czyraki domowymi sposobami ?

0 głosów
29 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Ada
Chyba zrobił mi się czyrak i strasznie mnie boli - macie jakieś sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się go, czy nie obejdzie się bez wizyty u lekarza ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Czyrak na skórze z pewnością nie wygląda ładnie. Jednocześnie powoduje dolegliwości bólowe. Częściej pojawiają się u panów, osób chorujących na trądzik, anemię, cukrzycę czy atopowe zapalenie skóry. Bakterie zagnieżdżają się w uszkodzonym mieszku włosowym. Poniżej podaje kilka domowych metod na pozbycie się tej nieestetycznej infekcji.

  • Papka z maki kukurydzianej – bardzo stary sposób. Nie ma ona w prawdzie właściwości leczniczych, jednak wyróżnia ją ogromna chłonność. Do rondelka wlewamy pół szklanki wody, zagotowujemy i dosypujemy taką ilość mąki aby utworzyła się gęsta papka. Taki specyfik nakładamy na czyraki i okładamy gazą. Okłady należy powtarzać w odstępach 1-2 godzinnych do czasu aż czyraki wyschną i odpadną.

  • Boczek – w tym kawałku mięsa znajduje się tłuszcz oraz sól. Wkładamy zwinięty plasterek między dwa kawałki gazy i przykładamy odkład do czyraka. Powtarzamy kilka razy na dzień aż zmiany znikną.

  • Metoda na bańkę – wiele osób już pewnie nie pamięta jak nasze babcie stawiały bańki. W podobny sposób można usunąć czyrak. Mały słoiczek lub właśnie szklaną bańkę wkładamy do rondla z wodą i doprowadzamy do wrzenia. Następnie delikatnie studzimy. Nie może być za gorący bo się poparzymy, nie może być za zimny bo nie będzie rezultatu. Przykładamy do miejsca na skórze gdzie jest czyrak. Szkło stygnąc będzie zasysać skórę i gromadzić krew blisko jej powierzchni. Wówczas czyrak powinien pęknąć. Zdejmujemy słoik i przemywamy ranę spirytusem.

  • Jajko –gotujemy je na twardo. Wyjmujemy wilgotne białko i nakładamy bezpośrednio na czyraka, następnie robimy opatrunek z gazy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Bogusia
0 głosów
1 odpowiedź 26 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Wiktoria
+3 głosów
2 odpowiedzi 28 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Basia
+11 głosów
2 odpowiedzi 37 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Marta

...