Jak leczyć zapalenie ucha?

0 głosów
13 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Irka
Mam chyba zapalenie ucha - bardzo boli mnie w środku. Myślę że nabawiłam się go podczas kąpieli w morzu kiedy trochę wody nalało mi się właśnie do ucha. Poradzicie jak to wyleczyć ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Zapalenie ucha wiąże się ze znacznym bólem, gorączką. Objawy bywaja bardzo silnie dokuczliwe i każdy z nas chce się ich jak najszybciej pozbyć. Schorzenie to pojawia się najczęściej po przebytej infekcji układu oddechowego. Jeśli zauważysz u siebie niepokojące symptomy mogące świadczyć o zachorowaniu na zapalenie ucha udaj się na lekarza pierwszego kontaktu w celu stwierdzenia choroby. Otrzymasz odpowiednie zalecenia. Wówczas w domu możesz się wesprzeć za pomocą niedrogich i sprawdzonych babcinych sposobów.

  1. Okład z gorącej soli – do filiżanki wsypujemy sól, wkładamy do mikrofalówki na 2-3 minuty, następnie przesypujemy ją do bawełnianej skarpetki i robimy okład chorego ucha.

  2. Olejki eteryczne – mieszankę wykorzystujemy w formie kompresu lub smarujemy z jej użyciem zewnętrzną oraz wewnętrzną część ucha. Stosujemy również dwa razy dziennie w formie kropli – zakrapiając chore ucho dwiema kroplami. W celu jej przygotowania mieszamy : 1 łyżka olejki migdałowego, 2 krople olejku rumiankowego, 2 krople lawendowego, 3 krople olejku herbacianego. Całość mieszamy i podgrzewamy.

  3. Gorący okład – zanurz bawełnianą ścierkę w gorącej wodzie, wyciśnij. Przyłóż do chorego ucha i pozostaw tak do wystygnięcia.

  4. Pastylki do ssania i gumy do żucia z ksylitolem – pomagają odetkać ucho ale również działają przeciwbakteryjnie.

  5. Woda utleniona – wlej jej niewielką ilość do chorego ucha i poczekaj do momentu gdy poczujesz bulgotanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 15 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Choroby przez użytkownika Matryna
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Alina
0 głosów
1 odpowiedź 6 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 16 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Katarzyna
0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Sandra

...