Jak zrobić babkę – baranka wielkanocnego?

0 głosów
21 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Kuchnia przez użytkownika Jadzia
Witajcie kochane

Moja mama niestety nie umiała za dobrze gotować i kupowała w sklepie wszelkie ciasta. Teraz sama mam własne dzieci i chciałbym sprawdzić im przyjemność i zrobić coś dobrego. Chciałbym na Wielkanoc zrobić Babkę - Baranka Wielkanocnego. Powiecie mi jak się do tego zabrać aby wyszedł pyszny ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Baranek wielkanocny stanowi nieodłączny element tych świąt. Bez problemu w najróżniejszych formach kupimy go w sklepie. Jednak warto przetestować własne możliwości i wykonać go samodzielnie. Z pięknymi dekoracjami zrobionymi przez nas i nasze pociechy stanie się prawdziwą ozdoba na naszych świątecznym stole.

Składniki : 1 opakowanie cukru wanilinowego, 125 gram cukru, 170 gram mąki, 4 jajka, 100 gram zmielonych migdałów, 5 kropelek olejku migdałowego, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 6 łyżek stołowych mleka, szczypta soli, margaryna do wysmarowania foremki, cukier puder do posypania gotowego wypieku.

Przygotowanie : ucieramy masło, dodajemy do niego cukier, cukier wanilinowy, szczyptę soli oraz jajka i dalej ucieramy. Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i w trakcie ucierania masy stopniowo ją dosypujemy. Podajemy olejek migdałowy, mleko oraz migdały i delikatnie mieszamy. Przygotowujemy foremkę w kształcie baranka, obie jej części smarujemy dokładnie margaryną oraz delikatnie oprószamy mąką. Przygotowane ciasto należy wyłożyć jedynie do jednej z części foremki i dokładnie po niej rozprowadzić. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 180-190 stopni i wkładamy przygotowane ciasto. Pieczemy przez około 55 minut. Po zakończeniu procesu pieczenia nie wyjmujemy naszego baranka od razu, należy chwilę odczekać a następnie wyciągnąć. Po przestygnięciu posypujemy cukrem pudrem. Można również polukrować i wspólnie z dziećmi wykorzystać lukrowe pisaki i inne ozdoby aby nasze baranki były naprawdę kolorowe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 33 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Odchudzanie i diety przez użytkownika Sandra
+2 głosów
2 odpowiedzi 30 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Kuchnia przez użytkownika Iza
0 głosów
1 odpowiedź 19 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Kuchnia przez użytkownika Zuzia
0 głosów
1 odpowiedź 30 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Kuchnia przez użytkownika Edyta
+1 głos
2 odpowiedzi 31 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Kuchnia przez użytkownika Weronika
asd

...