Jak leczyć grypę jelitową ?

0 głosów
25 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Anna
Mam grypę jelitową - ciągle wymiotuje i mam rozwolnienie. Co zrobić żebym poczuła się lepiej ? Jakie są domowe sposoby na leczenie grypy żołądkowej ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Grypa jelitowa to z całą pewnością dolegliwość jakiej większość z nas wolałaby uniknąć albo nawet nigdy nie doświadczyć. Jeśli dotknie małych dzieci, przed 2 rokiem życia najczęściej konieczna staje się hospitalizacja połączona z nawodnieniem. Dorośli mogą sobie radzić na własną rękę nieco inaczej.

  1. Nawadnianie – to pierwsza i najważniejsza zasada w czasie grypy jelitowej. Należy pić dużo niegazowanej wody mineralnej, czasem pomocna bywa ciepła gorzka herbata lub rosół gdy już czujemy się nieco lepiej. Jeśli nie chcemy się odwodnić warto nabyć w aptece specjalny proszek do sporządzenia napoju z elektrolitami, np. o nazwie Orsalit.

  2. Leczenie – jeśli męczy nas rozwolnienie warto dodatkowo zażywać odpowiednie leki, takie jak Smecta, Laremid, Węgiel czy probiotyki.

  3. Dieta – jeśli cierpimy na grypę żołądkową konieczne będzie przez okres choroby zapewnienie sobie odpowiedniej diety lekkostrawnej i jednocześnie wspierającej układ pokarmowy. Wskazane jest spożywanie takich składników jak: marchewka, ryż, banany, jagody, mięso z piersi kurczaka, ziemniaki czy np. flipsy kukurydziane. Warzywa i mięso powinny być przygotowywane w delikatny sposób bez nadmiaru przypraw lub całkiem bez nich i poprzez gotowanie.

  4. Jeśli schorzenie dłużej nie ustępuje może okazać się konieczne wdrożenie antybiotykoterapii. Jeśli mimo odpowiedniego postępowania objawy nie ustąpią po upływie tygodnia warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 28 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Ciąża przez użytkownika Celina
0 głosów
1 odpowiedź 9 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Milena
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Justyna
0 głosów
2 odpowiedzi 12 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Daria
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Wiktoria

505 pytań

1,457 odpowiedzi

93 komentarzy

5,515 użytkowników


...