Jak leczyć zapalenie krtani ?

0 głosów
30 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Katarzyna
Mam zapalenie krtani i bardzo boli mnie gardło - czy znacie jakieś domowe sposoby na złagodzenie tych dolegliwości ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Zapalenie krtani kojarzy nam się z nieprzyjemnymi objawami takimi jak : ból w trakcie przełykania, kaszel, kłopoty z oddychaniem, suchość w ustach czy zmiana brzmienia głosu. Jak radzić sobie z tą chorobą i jak ją leczyć?

  • Cierpliwość – każde zapalenie krtani, nawet takie które poddajemy właściwemu leczeniu przebiega przez czas 2-3 tygodni. W trakcie jego trwania należy bardzo uważać aby dodatkowo się nie przeziębić. Występujące symptomy chorobowe będą stopniowo – powoli znikać.

  • Letnie a nie gorące – aby nie doprowadzić do niepotrzebnego podrażnienia błon śluzowych wszystkie spożywane napoje i pokarmy powinny być letnie a nie gorące.

  • Dużo płynów – takie zalecenie usłyszymy przy każdym schorzeniu dotykającym dróg oddechowych. Wskazane jest spożywanie dużych ilości rosołu, jak również herbaty rumiankowej z miodem.

  • Dostosowanie otoczenia- w pokoju gdzie przebywa chory powinna panować temperatura minimum 20 stopni Celsjusza. Ważne jest również aby była wysoka wilgotność powietrza. Zaś choremu zaleca się leżenie w ciepłym łóżku.

  • Nie dla używek – palenie papierosów oraz picie alkoholu w trakcie zapalenia krtani są nie wskazane, gdyż wywołują niepotrzebne dodatkowe podrażnienia, przez co czas leczenia może ulec znacznemu wydłużeniu.

  • Kąpiele parowe – pomogą zminimalizować dokuczliwe dolegliwości. Najlepiej zdecydować się na dodanie do parówki rumianku, gdyż pozytywnie oddziałuje on w przypadku zapalenia krtani.

  • Inhalacje – specjalne środki nabędziemy w aptece, niektóre wymagają recepty wiec należy udać się na wizytę do lekarza. Polecane są również preparaty z dodatkiem olejków sosnowego lub eukaliptusowego. Inhalacje można przeprowadzić starym sposobem pochylając się nad garnkiem z wrzątkiem bądź stosując specjalne urządzenie, które jest zdecydowanie bardziej bezpieczne i eliminuje ryzyko poparzenia.

Podobne pytania

+6 głosów
4 odpowiedzi 67 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Iza
0 głosów
1 odpowiedź 18 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 34 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Irka
+1 głos
2 odpowiedzi 74 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Choroby przez użytkownika Cecylia
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Sonia
asd

...