Jak zrobić kolaż ze zdjęć?

+2 głosów
113 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w DIY przez użytkownika Wiktoria
Mam bardzo dużo zdjęć i chciałabym zrobić z nich jakiś fajny kolaż - czy lepiej zrobić to ręcznie czy też są programy do robienia takich rzeczy na komputerze ? Proszę o pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Kolaże ze zdjęć świetnie się prezentują. Idealnie jest wykonać piękny kolaż i umieścić go w dużej ramce na ścianie. Czasem jednak nie wiemy jak się do tego zabrać. Istnieje kilka podstawowych zasad o których warto pamiętać:

  1. Zdjęcia powinny mieć wspólny mianownik – oznacza to że musi być coś co ze sobą je łączy. Mogą dotyczyć jednej osoby w różnych okresach jej życia lub różnych osób ale w trakcie jednego wydarzenia.

  2. Zdjęcia nie powinny być skrajnie różne – warto dobierać je pod kątem kolorystyki, formy czy otoczenia w jakim zostały zrobione, aby ostatecznie mogły stworzyć jedną spójną całość.

  3. Odpowiednia ilość zdjęć – jeśli chcemy aby kolaż pozostał czytelny i było możliwe obejrzenie go w sposób dokładny przez inne osoby warto ograniczyć ilość zdjęć. W mniejszych kolażach może to być 5-6 fotografii. Jeśli planujemy zrobienie kolażu dość dużych rozmiarów i posiadamy zdjęcia odpowiednio dużej rozdzielczości to nie powinno ich być więcej jak 10-15 w zależności od rozmiarów.

Możemy oczywiście wywołać pojedyncze fotografie i korzystając z własnych umiejętności plastycznych stworzyć kolaż na papierze, który następnie umieścimy w ramie. Będzie to jednak z całą pewnością dość czasochłonne a wykonanie ozdób może być dla niektórych osób dość kłopotliwe.

Obecnie istnieje możliwość wykorzystania nowoczesnej techniki w celu stworzenia pięknych kolaży naszych fotografii. W sieci znajdziemy odpowiednie programy, które nam to umożliwią jak również możemy wykonać kolaż na naszym smartfonie z zastosowaniem właściwej aplikacji.

Wśród kreatorów kolaży online znajdują się m.in.:

http://www.photofancy.pl/funkcje/fotokolaz.html

http://photogramio.com/pl

http://dymki.com/pl/portal/stworz/kolaz

Pośród wielu aplikacji na telefony polecam darmową o nazwie FotoRus.

Miłej zabawy.

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez użytkownika kotek45 (2,470)
Jeśli masz trochę wyobraźni to wykonaj kolaż sama.Możesz wybrać kilkanaście zdjęć i stworzyć z nich jakąś figurę(np. serce). Rozplanuj wszystko na podłodze, zobacz czy się podoba i jeśli tak to przenieś wszystko na ścianę.

Można też kupić tablicę korkową i za pomocą pinezek przyczepiać w losowych miejscach zdjęcia.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 35 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w Kuchnia przez użytkownika Celina
0 głosów
2 odpowiedzi 33 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w DIY przez użytkownika Natalia
0 głosów
2 odpowiedzi 29 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w DIY przez użytkownika Marysia
0 głosów
1 odpowiedź 40 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w DIY przez użytkownika Dorota
+2 głosów
2 odpowiedzi 42 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w DIY przez użytkownika Weronika
asd

...