Jak zrobić makijaż oczu ?

+1 głos
42 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Makijaż przez użytkownika Elwira
edycja 25 sierpnia 2015 przez użytkownika admin
Jak robicie makijaż oczu ? Jakich kosmetyków używacie ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Wykonanie pięknego makijażu oczu wielu z nas przychodzi ze sporym trudem. Dlaczego? Bo nie zawsze to co spodoba nam się na oku kogoś innego będzie ładnie wyglądać u nas. Każda twarz jest inna i wymaga odmiennego podejścia.

  1. Po pierwsze musisz określić czy masz szeroko czy wąsko rozstawione oczy. Od tego zależy po której stronie będziemy nakładać jasne a po której ciemne cienie. Dzięki taki trikom sprawimy optyczne wrażenie idealnej odległości oczu od siebie. Przy szeroko rozstawionych – ciemniejszy cień warto nałożyć przy wewnętrznym kąciku oka, przy wąsko rozstawionych – przy zewnętrznym kąciku oka.

  2. Zadbaj o brwi – powinny być ładnie wyregulowane. Jeśli nie nakładasz henny, a masz jasne brwi i robisz makijaż wieczorowy można je delikatnie pomalować matowym brązowym cieniem do powiek lub specjalną kredką.

  3. Sińce pod oczami – zaburzają cały wygląd oka. Zastosuj korektory w kremie na Since pod oczami sprawdzi się ten w kolorze żółtym z dodatkiem odrobiny beżowego.

  4. Podkład i puder matujący – gdy nakładasz je na twarz nie omijaj oczu! One również potrzebują wygładzenia, zmatowienia i dopasowania do pozostałej części twarzy.

  5. Najpierw nakładamy cienie do powiek.

  6. Następnie wykonujemy kreski kredką bądź eyelinerem – o ile mamy je w planach

  7. Tusz do rzęs – to kolejny krok, jednak wykonujemy go gdy całe oko zostało już dokładnie pomalowane. Stanowi zakończenie. Rozpoczynamy od malowania dolnych rzęs. Szczoteczką robimy delikatne zygzakowe ruchy aż pokryjemy wszystkie włoski. Przechodzimy do górnych rzęs. Najpierw malujemy je z góry, a następnie od dołu zygzakowymi ruchami aż zostaną w pełni dokładnie pokryte.

  8. Jeśli w czasie nakładania cieni coś nam się obsypało na policzki można to usunąć za pomocą specjalnego pędzla strzepując lub wykorzystać sypki puder matujący.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 30 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Makijaż przez użytkownika Arleta
+1 głos
2 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Makijaż przez użytkownika Irena
0 głosów
1 odpowiedź 31 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Makijaż przez użytkownika Elwira
+22 głosów
7 odpowiedzi 5,852 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2016 w Makijaż przez użytkownika kotek45 (2,470)
0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
pytanie zadane 28 października 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Nela
zxc

...