Jak pielęgnować hibiskusa ogrodowego?

0 głosów
27 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Dorota
Mam w ogródku hibiskusa ogrodowego ale nie za bardzo wiem jak go pielęgnować - ktoś ma może doświadczenie i podzieli się wiedzą ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Hibiskus ogrodowy to piękna roślina, która przy odpowiedniej pielęgnacji odwdzięcza się wspaniałym kwitnięciem i staje się ozdobą każdego ogrodu. Co więc należy robić aby jak najdłużej cieszyć się jego wyjątkowym wyglądem i niepowtarzalnymi kwiatami?

  1. Ta roślina nie lubi przymrozków, tak więc w polskim klimacie najlepiej sadzić ją w donicach i zimą chować lub okrywać ściółką. Użycie plastiku wchodzi w grę jednak powinna to być ostateczność.

  2. Hibiskus nie powinien stać w domu w mocno nasłonecznionym miejscu. Roślina musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia wiec przynajmniej początkowo ustaw go w lokalizacji lekko zacienionej.

  3. Ziemia – nie może być zbyt mokra, a nawet powinna być lekko odwodniona, jak również odpowiednio użyźniona. Jej pH powinno być w granicach 6-7. Ziemię najlepiej zastosować w formie mieszanki uprawnej, kompostu i piasku bądź torfu. Piasek można zastąpić perłowcem.

  4. Przycinanie – należy robić to regularnie, utrzymywać ładny kształt rośliny, pozbywać się suchych liści oraz gałązek, jak również młode pędy chronić przed zimnem aby nie uschły zanim się rozwiną.

  5. Użyźnianie- dbaj o częste użyźnianie gleby kwiatka. Wybieraj odpowiednie środki. Można również zastosować specjalny zapylacz, którym spryskuje się liście oraz kwiaty. Nie należy jednak używać zbyt dużych ilości azotu. Zachowajmy umiar.

  6. Hibiskusa często atakują różne choroby roślin jak np. mszyce. Należy go regularnie oglądać i w razie konieczności nabyć w sklepie ogrodniczym odpowiedni spray leczniczy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 22 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Danka
0 głosów
1 odpowiedź 20 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Henia
0 głosów
1 odpowiedź 36 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Matylda
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Izabela
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Agata
asd

...