O czym pisać z chłopakiem ?

+34 głosów
3,761 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Zuzanna
Mam numer telefonu do faceta która bardzo mi się spodobał jednak nie wiem jak do niego zagadać. O czym pisać z chłopakiem żeby go zainteresować sobą ?

22 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Na początkowych spotkaniach najlepiej sprawdzają się neutralne tematy takie jak obejrzane filmy, muzyka, książki czy zbliżające się wydarzenia. To również odpowiedni czas żeby jak najlepiej się poznać możesz zadawać pytania i dowiedzieć się o nim jak najwięcej wykazuj zainteresowanie jego pasjami i dopytuj o szczegóły jakby było to coś niezwykle intrygującego nawet jeśli wyda ci się nudne. Staraj się jednocześnie nie zanudzać go najmniejszymi szczegółami dotyczącymi twojego życia, pozostaw sobie odrobinę tajemnicy, to będzie dla niego ciekawsze. Pomiń również takie szczegóły że dostałaś okres i nie spałaś pół nocy bo może to być niesmaczne. Najtrudniej jest początkowo nawiązać rozmowę jednak w miarę postępu spotkania wszystko się rozwinie i być może będzie mieli sobie tyle do powiedzenia że nie będziecie mogli się rozstać. Pamiętaj aby być sobą i nie udawać kogoś innego przed facetem który ci się podoba.
+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2016 przez użytkownika misia44 (450)

TRIK, który opiszę dotyczy właściwego zadawania pytań. Jak pewnie wiesz (lub nie) możesz zadać dwa rodzaje pytań:

  • otwarte
  • zamknięte

Zazwyczaj nikt na to nie zwraca uwagi, a z pozoru niczym się od siebie nie różnią. Prawda jest jednak taka, że różnica jest OGROMNA i od tego w jaki sposób zadasz pytanie, będzie zależało czy rozmowa dalej się potoczy, czy nastanie przysłowiowa cisza, a Ty będziesz musiała się głowić czym ją wypełnić.

Pytania zamknięte

To takie, które wymuszają krótką odpowiedź w postaci jednego wyrazu (zazwyczaj TAK lub NIE).

Przykład: Czy lubisz lato? Odpowiedź może być: Tak lub Nie

Zadawanie tego typu pytań konczy wątek i nie pozostawia żadnego pola, by dalej kontynuować rozmowę. Jak sama nazwa wskazuje – zamykają rozmowę. Aby dalej ją kontynuować, należy zadać kolejne pytanie.

Najgorsze co może być to rozmowa składająca się z samych pytań zamkniętych (lub takich na które można odpowiedzieć jednym wyrazem), bo wygląda jak wywiad, a nie konwersacja dwojga ludzi. Przykład:

  • Czy lubisz szkołę?
  • Czy masz psa?
  • Często chodzisz na imprezy?

Pytania otwarte

Drugim typem są pytania otwarte, które wymuszają na rozmówcy dłuższą odpowiedź niż tylko jedno słowo TAK lub NIE. Otwierają onę rozmowę i rozmówcę.

Dla przykładu, gdy zapytasz chłopaka: Jak zazwyczaj spędzasz wolny czas – nie odpowie TAK, albo NIE, bo będzie musiał rozwinąć swoją wypowiedź na kilka zdań.

Ma pełne pole do popisu i może odpowiedzieć: Nie mam za dużo wolnego czasu, bo gram w koszykówkę w zespole X, a jak nie mam trenigu to jeżdzę na motorze. Lubię też chodzić do kina i grać w bilard.

Zauważ ile rzeczy się nim dowiedziałaś zadając jedno proste pytanie. Teraz możesz śmiało nawiązać do tego co powiedział i znaleźć wspólne tematy albo zainteresowania, np.

  • Oo, super, że grasz w kosza! Ja gram w szkolnej drużynie siatkówki i codziennie po zajęciach mamy treningi, także wiem o czym mówisz. Kiedy będziesz miał jakiś mecz?
  • Mój kolega ma motor i kiedyś wziął mnie na przejażdzkę. Nigdy bym nie pomyślała, że to tak
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2016 przez użytkownika Klaudia (330)

Najważniejsza rada to być sobą. Nie staraj się być lepszą wersją siebie, sztuczność jest widoczna na kilometr i nie pomaga w zjednywaniu sobie ludzi. Jeśli spotkaliście się na imprezie, nie czekaj, aż ktoś cię ubiegnie i podejdź do niego. Jeżeli to wasze pierwsze spotkanie, przedstaw się i spytaj się o coś. Po jego reakcji poznasz, czy jest tobą zainteresowany, czy też nie ma ochoty na dalszą rozmowę. Kiedy zauważysz, że coś między wami iskrzy, przydatne będą uniwersalne tematy rozmów z chłopakiem. Spytaj go, do jakiej szkoły chodzi (ewentualnie gdzie i co studiuje lub czym się zajmuje), czy macie wspólnych znajomych i co się u nich ostatnio dzieje.

Mężczyźni lubią uchodzić za fachowców, dlatego warto połechtać ich dumę i spytać o zdanie, na przykład w sprawie dobrego mechanika lub ciekawego miejsca na sobotnie wyjście.

0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2016 przez użytkownika Pola (410)
Moim zdaniem warto być naturalnym i nie udawać kim się nie jest.O czym gadać hmm? Trudne pytanie każdy ma inne poglądy i różne są tematy :)
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez użytkownika Asia26l (2,710)

Znacie się osobiście? Czy zdobyłaś numer przez osoby trzecie? wink

Jeśli np. razem studiujecie, napisz do niego sms-a z prośbą o pożyczenie notatek z ostatnich zajęć.

Możesz zaproponować w ramach odwdzięczenia się kawę / piwo. Nakreśl trochę bardziej sytuacje. Łatwiej będzie coś poradzić smiley. Pamiętaj o jednej, podstawowej zasadzie: zawsze bądź sobą. Jak nawiążecie już stały kontakt piszcie o rzeczach, które Was interesują. Pytaj o jego pasje, opowiadaj o swoich.

 

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez użytkownika czujesiedobrze (420)
Szkoła:
1.Dobrze Ci idzie w szkole ?
2.Lubisz się uczyć czy raczej nie ?
3.Masz dobrych przyjaciół w szkole ?
4.W porządku masz nauczycieli ?
5.Nie nudzisz się w szkolę?
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez użytkownika fajna77 (480)
Miałam to samo wczoraj, bałam sie napisać do kolegi. Ale napisz i zobacz, ja tez nie wiedziałam co napisać jak zabraknie tematu.
Zrób to na Spontana jak ja, napisałam po prostu tak o, zdziwłam sie ze wgl odpisał, na początku było trochę sztywno, ale szybko temat sie jakoś rozwinął, sama nie wiem w jaki sposób, i pisaliśmy do 1 w nocy.
Napisz i nie przejmuj się o to o czym będziecie pisać, spontan zawsze najlepiej wyjdzie :)
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez użytkownika fajna77 (480)

Zuzanna łap

 

Jak rozmawiać z chłopakiem aby nie nastała niezręczna cisza?

Wydawać się może, że trzeba cały czas rozmawiać i wciąż mieć coś do powiedzenia. Nic bardziej mylnego! Mężczyźni bardzo często preferują kobiety, które są nieśmiałe – uważają to za coś rozczulającego, a zarazem tajemniczego, ponieważ nie dowiadują się wszystkiego naraz. To potrafi zachęcić chłopaka do poznania dziewczyny nieco bliżej. Dodatkowo, jeśli obie strony „nadają na tych samych falach”, to rozmowa powinna być czymś naturalnym – w przypadku, gdy jest odwrotnie, może być to znak, że oboje nie pasują do siebie…

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez użytkownika monika911 (1,200)
Jak on ci sie podoba napisz jemu tak. " jaki masz kolor oczu ale szczerze?. " on ci odpowie ze tam nwm pff no no niebieskie i ty powiesz ze ma bardzo ciekawe czy coś w tym stylu zacznij mu tak lekko słodzić a moi nie uniknione żebyś pisała ";*" jak sie witacie zegnacie albo przy dziekuję, proszę, itp. On bd widział, ze coś jest . I po paru dniach powiedz jemu co nasz na sercu xd mam nadzieje ze pomogłam PS. pisz np serduszka do niego ♥ i słodko sie z nim klócić typu nie tak nie tak. A pod koniec serduszko. Xd
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2016 przez użytkownika magda19 (680)
Przede wszystkim postaraj się dowiedzieć o nim jak najwięcej, ale w taki sposób, żeby nie czuł się jak na przesłuchaniu! To musi być naturalna rozmowa, ale jeśli wypytasz go o jego życie, to bardzo prawdopodobne, że to będzie podstawą do dalszej rozmowy, np.:

– Jeśli on powie, że ma rodzeństwo, a Ty też nie jesteś jedynaczką, to na pewno oboje macie mnóstwo śmiesznych (lub denerwujących) przeżyć, o których możecie sobie wzajemnie poopowiadać. Również wspólne narzekanie na braci lub siostry może Was do siebie zbliżyć

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Aneta
+34 głosów
6 odpowiedzi 983 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Agata
+35 głosów
17 odpowiedzi 1,348 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sex przez użytkownika zonka_35 (1,100)
+27 głosów
4 odpowiedzi 137 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Aleksandra
+30 głosów
3 odpowiedzi 1,061 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Ola
asd

...