Jak zwiększyć objętość włosów?

+33 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Paulina
Chciałbym domowymi sposobami zwiększyć objętość swoich włosów - żeby były bardziej puszyste. Co polecacie?

8 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
  • Regularnie myjemy

  • Stosujemy odżywki do spłukiwania

  • Regularnie podcinamy końcówki

  • Stosujemy domowe kuracje odżywcze

  • Absolutnie nie używamy suszarek, prostownic i innych urządzeń rozgrzewających nasze włosy i powodujących ich uszkodzenia

  • Odbywamy serię zabiegów odżywczych lub nawilżających w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim

  • Jeśli nie ma takiej konieczności nie rozczesujemy włosów, dopiero gdy wyschną delikatnie przeczesujemy szerokim grzebieniem aby ograniczyć wypadanie

  • Nie krępujemy włosów ciasną gumką

  • Unikamy farb do włosów

  • Unikamy trwałej ondulacji

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2016 przez użytkownika kaskaBG (1,010)

Po pierwsze - suszenie włosów!

 

To prosty i skuteczny sposób na większą objętość włosów. Najpierw suszymy włosy suszarką z głową skierowaną w dół. Nie nakładamy żadnych środków do stylizacji. Efekt suszenia w dół jest krótkotrwały więc, gdy włosy są już mniej więcej w 80% wyschnięte, możemy nałożyć niewielką ilość produktu do stylizacji np. piankę lub lakier i wysuszyć włosy do końca. Efekt większej objętości gwarantowany.

 

Świetnym sposobem jest też suszenie włosów na okrągłej szczotce o dużej średnicy. Po wysuszeniu włosów w ok. 80% nakręcamy na szczotkę pojedyncze pasma, zaczynając od nasady. Wizualnie otrzymamy więcej włosów na głowie.

 

Suszenie z użyciem wałków to sposób sprawdzony przez wiele pokoleń kobiet :) Wałki nakładamy na wilgotne kosmyki włosów i suszymy. Na koniec utrwalamy lakierem.

 

Możemy też suszyć włosy suszarką z dyfuzorem. Wystarczy, że oprzemy kolce dyfuzora o głowę, wykonując delikatne koliste ruchy. W ten sposób włosy podniosą się u nasady.

 

 

Po drugie - koloryzacja!


Tak, przez odpowiedni kolor możemy uzyskać wrażenie większej objętości. Mowa o pasemkach, refleksach lub balejażu, które optycznie dają złudzenie większej gęstości.


Po 3 - dobre kosmetyki!


Oczywiście chodzi o specjalistyczne kosmetyki nadające objętość. Obecnie w ofercie firm kosmetycznych mamy całą gamę takich produktów. Od szamponów po środki do stylizacji. Osobiście jestem zwolennikiem używania specjalnego szamponu i sprayu.


Po umyciu głowy szamponem, na wilgotne włosy nanosimy specjalny środek w sprayu, który zwiększy nam objętość od nasady. Wystarczy kilka dawek w kierunku nasady włosów. Suszymy włosy do końca. Efekt jest rewelacyjny.

 

A propos kosmetyków. Uważajmy na żele, woski i gumy. One mogą obciążyć włosy i wtedy osiągniemy odwrotny efekt. Doskonałym sposobem na zwiększenie objętości przy włosach krótkich lub półdługich jest używanie tzw. soli morskiej. To środek do stylizacji w sprayu, który nie skleja włosów, nie obciąża ich i pozwala dowolnie kształtować fryzurę. Podobnie działają suche szampony. Równie doskonałe są specjalne pudry na objętość, które odbijają nam włosy u nasady i nie szkodzą włosom.


Po czwarte - odpowiednia fryzura!

 

Może wyda wam się to dziwne, ale bardzo często zmiana fryzury może pomóc nam w zwiększeniu objętości. Prosty przykład - zmiana przedziałka. Włosy czesane cały czas w tę samą stronę tracą na sprężystości. Zmiana przedziałka spowoduje, że włosy u nasady się podniosą i nabiorą objętości. Ale to tylko prosty przykład.

 

Pamiętajmy. Długie włosy przy ich małej ilości i dużej rzadkości to murowany brak objętości. Najlepsze są wtedy fryzury krótkie. Łatwiej wtedy o zapewnienie i utrzymanie większej objętości. Jeśli już jednak nie chcemy ścinać włosów, można zakręcać je w loki, co zapewni nam wrażenie objętości. Ważne, aby loki były lekkie i swobodne.

 

Tapirowanie? Stare i niemodne, ale wiele pań uważa nadal za praktyczne. Niestety, ten sposób szkodzi włosom! Stąd też tapir zostawmy na specjalne okazje i wyjścia.


Po piąte - domowe zabiegi!


Dla tych, którzy są eko, ale też dla leniwych, którym nie chce się iść do fryzjera ;) odpowiednie są domowe sposoby. Świetnie sprawdzają się maski z miodu i żółtka, płukanki i maski z siemienia. To, co bardzo fajnie odbija włosy od nasady, to płukanki piwne (wystarczy ok. 250 ml piwa do ostatniego płukania), które do tego świetnie nabłyszczają włosy.


Najlepiej jednak udać się do salony fryzjerskiego, gdzie specjalista zobaczy włosy i dobierze do nich odpowiednią pielęgnację.

 

Proste, prawda? I skuteczne. Pamiętajmy, odpowiednio suszmy włosy, stosujmy kosmetyki na objętość, zadbajmy o dobrą fryzurę i koloryzację a pożegnamy smutne, przylegające do głowy włosy.

źródło: maxmodels.pl

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez użytkownika miodek (2,460)
Susz włosy głową spuszczoną w dół oraz delikatnie je tapiruj
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez użytkownika roszpunka (1,900)
Ja spróbowałam szamponu Jantar, kupiłam małe opakowanie na spróbowanie i jest idealny, a koszt taki jak zwykłego szamponu :)
0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2017 przez użytkownika kasienka88 (1,150)
Ja się wycwaniłam ostatnio i stosuję Volume Hair Plus taki już profesjonalny kosmetyk z salonów kosmetycznych, ale możesz go kupić chociażby na mybelle.pl bo te popularne nie dają satysfakcjonującego efektu
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2017 przez użytkownika Vlada (2,540)
Ja rozczesuję włosy trzymając głowę do dołu. Gdy są rozczesane nadal trzymając głowę w dole spryskuję mocnym lakierem linię włosów, gdzie akurat mam przedziałek. Później podnoszę głowę do góry, układam włosy tak jak powinny być ułożone i całość spryskuję lakierem.
0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2017 przez użytkownika gosia9 (600)
Też miałam problem z rozczesywaniem włosów. Pożegnałam się z nim dzięki odżywce marki Vianek. Dzięki niej włosy nie plączą się, łatwo się rozczesują, są miękkie, odzyskują blask i nie puszą się. Dodatkowo przy użyciu szczotki Ikoo jeszcze łatwiej jest ogarnąć włosy. Moim zdaniem jest lepsza od TT.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2017 przez użytkownika mmm6majka (320)
Najlepszym sposobem na unoszenie włosów przy nasadzie i nadanie im objętości jest stosowanie fenu. Włosy należy umyć, wysuszyć i podnosić u nasady fenem. Aby efekt dłużej się trzymał można po umyciu na jeszcze mokre włosy nałożyć piankę.

Podobne pytania

+14 głosów
7 odpowiedzi 451 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Hanka
+10 głosów
14 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Wiki
+2 głosów
1 odpowiedź 57 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Tania
+2 głosów
2 odpowiedzi 8,191 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Alina
+1 głos
1 odpowiedź 34 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Fryzura przez użytkownika Aneta
zxc

...