Jakie znacie domowe sposoby na kaszel w ciąży?

+1 głos
27 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Kaszląca
Jestem w 4 miesiącu ciąży i złapało mnie przeziębienie. Męczy mnie przy tym straszliwy kaszel - jakie znacie domowe sposoby aby pozbyć się tego kaszlu i nie zaszkodzić dziecku ? Czy są leki na kaszel które mogę brać w ciąży?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Jakiekolwiek przeziębienie czy choroba w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem pierwszego kontaktu, którego na wstępnie informujemy o swoim stanie. Kaszel może być tym bardziej groźny że powoduje skurcze brzucha i może doprowadzić do komplikacji szczególnie mocny i intensywny.

W aptekach dostępne są obecnie preparaty lecznicze przygotowane specjalnie dla kobiet w ciąży, więc możemy bez problemu po nie sięgnąć.

Warto pic codziennie szklankę ciepłego mleka z miodem i masłem, pijmy również herbatki owocowe i ziołowe- jednak upewnijmy się że dane zioło może być spożywane w czasie ciąży. Można przygotować sobie syrop z cebuli, który powinien przynieść ulgę w kaszlu. Dodatkowo konieczny jest wypoczynek, nawet leżenie w łóżku, picie dużej ilości wody, aby nawilżyć śluzówki przy kaszlu suchym oraz aby ułatwić odkrztuszanie przy kaszlu mokrym. Poprośmy również partnera o przygotowanie rozgrzewającego rosołu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 53 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Alina
+4 głosów
2 odpowiedzi 62 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Ciąża przez użytkownika Celina
0 głosów
1 odpowiedź 38 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Irena
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Ala
+6 głosów
4 odpowiedzi 67 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Iza
asd

...