Co na zaparcia u niemowlaka?

+1 głos
11 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Niemowlęta przez użytkownika Edyta
Mój dzidziuś ma zaparcia - boli go brzuszek i nie może zrobić kupki - widzę że bardzo się męczy z tego powodu. Jakie znacie domowe sposoby na zaparcia u niemowlaka ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Jeśli u małego niemowlęcia zauważymy problem zaparć konieczne jest udanie się do pediatry, wspólnie z którym oceniamy żywienie dziecka, to czy właściwie przybiera na wadze, sprawdzamy również czy nie ma innych niepokojących objawów, które mogłyby świadczyć o rozwijającym się stanie chorobowym.

Celem leczenia zaparć u dzieci jest doprowadzenie do tego aby oddawany był jeden miękki stolec każdego dnia.

Jeśli mowa o małym niemowlęciu konieczne może okazać się dodatkowe nawadnianie lub bardziej obfite karmienie jeśli maluch się nie najada. U starszych niemowląt wprowadzamy dodatkowe nawadnianie wodą i pasteryzowanymi sokami owocowymi. Zmniejszamy podaż składników diety mogących powodować zaparcia takich jak banany, ser żółty, jogurty, krowie mleko, gotowana marchew oraz wszelkiego rodzaju produkty ubogie w błonnik. Sprawdzą się owoce oraz warzywa zawierające wysokie ilości błonnika pokarmowego, które ułatwią wypróżnianie.

Jeśli zaparcia nie ustąpią konieczne może stać się wdrożenie leczenia. Nie podejmujmy go jednak na własną rękę. Skonsultujmy się z lekarzem, wówczas możemy zakupić w aptece środek na zaparcia dla dzieci. Sprawdzają się również czopki glicerynowe, które nawilżają odbytnicę i ułatwiać ruchy robaczkowe a co za tym idzie wypchnięcie mas kałowych na zewnątrz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Niemowlęta przez użytkownika Patrycja
+6 głosów
3 odpowiedzi 21 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Niemowlęta przez użytkownika Jana
0 głosów
1 odpowiedź 7 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Zdrowie przez użytkownika Irena
+1 głos
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Niemowlęta przez użytkownika Aniela
+29 głosów
3 odpowiedzi 76 wizyt

...