Jak bezpiecznie pozbyć się karaluchów z mieszkania ?

0 głosów
24 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Ola
Mieszkam w bloku gdzie niestety są jeszcze zsypy - w moim mieszkaniu są karaluchy :( Jak się ich pozbyć ale tak żeby nie truć domu (w mieszkaniu są małe dzieci) ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Karaluchy dla większości osób są strasznie odrażające i nie mogą nawet na nie patrzeć. Gromadzą się w najróżniejszych szczelinach, tam gdzie jest wilgotno, oraz gdzie przechowujemy jedzenie. Bardzo szybko się rozmnażają i mogą przenosić liczne groźne choroby. Dlatego jeśli dojdzie do ich pojawienia się powinniśmy przeprowadzić skuteczną batalię aby pozbyć się tych szkodników raz na zawsze. Jak? Oto polecane sposoby.

  1. Zaklejanie szczelin – praca dość żmudna ale jeśli wykonamy ją dokładnie to robaki nie będą miały wstępu po naszego domu. Zaklejamy wszystkie szpary w podłodze, ściankach, oknach, drzwiach. Oprócz otworów wentylacyjnych, które można zasłonić specjalnymi siateczkami, które pozwalają na cyrkulację powietrza ale nie mieszą się robaki. Warto zwrócić uwagę czy przy rurach, które uchodzą do ścian nie ma prześwitów.

  2. Dokładnie sprzątamy co najmniej dwa razy w tygodniu, dokładnie odkurzamy a jedzenie wkładamy do szczelnych pojemników.

  3. Piwo – karaluchy lubią piwo, nasączamy nim szmatki lub wlewamy do miski i zostawiamy tam gdzie występują robale, rano wystarczy je zebrać i zaleać wrzątkiem lub spalić.

  4. Kwas borowy – kupić go można w aptece. Rozsypujemy go tam gdzie występują robale.

  5. Gotowe chemikalia – można je nabyć w marketach lub sklepach ogrodniczych. Uwaga tylko aby dzieci nie miały z nimi kontaktu.

  6. Dezynfekcja – jeśli domowe sposoby zawiodą warto zamówić jej przeprowadzenie. Konieczne będzie jej powtórzenie po upływie 4 tygodni, gdyż nie niszczy jaj owadów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 27 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Magdalena
0 głosów
1 odpowiedź 31 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Patrycja
+1 głos
2 odpowiedzi 29 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Andżelika
0 głosów
1 odpowiedź 30 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Olga
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Judyta
asd

...