Jakie kolory do sypialni?

+12 głosów
90 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Grażyna
Urządzamy sobie z mężem właśnie sypialnie - mam do was pytanie jakie kolory dać najlepiej ? Tylko nie piszcie, że czerwony - myślimy raczej o czymś spokojniejszym.

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Sypialnia jest miejscem w którym mamy wypocząć i się zrelaksować. Tym czynnością powinny więc również sprzyjać barwy które zastosujemy. Oczywiście każdy z nas dobierze inne otoczenie w którym poczuje się dobrze. Jednak te w sypialni powinny być stonowane i raczej uspokajające i wyciszające niż pobudzające. Odradzić tu należy żywe odcienie czerwieni czy pomarańczy, jednak świetnie sprawdzą się ciepłe brązy i beże z delikatną jasną pomarańczą. Popularnością cieszą się również sypialnie utrzymane w odcieniach niebieskiego i szarości, pomieszczenie będzie jednak wówczas dość chłodne i pozostaje postawić sobie pytanie czy będzie się dobrze czuć w takim otoczeniu. Relaksowi sprzyjać będzie również sypialnia w stonowanych odcieniach żółci oraz zieleni.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez użytkownika Vlada (2,540)
Do sypialni najlepiej nadają się jasne i przyjemne kolory dla oka. Jasne pastele np. pudrowy róż lub fiołkowy byłby idealny. Różne odcienie ekri też się nadadzą. Jeśli macie już wybrane meble pomyślcie jaki kolor byłby do nich odpowiedni.

Jeśli nie chcecie farby, to możecie poszukać tapet. Jest wiele ładnych tapet w delikatnych wzorach.

Też możecie jedną ścianę pomalować, a drugą wytapetować
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez użytkownika beczulka (830)
Czerwonego bym w życiu nie wzięła do sypialni :D Ja gustuje w brązach, beżach, ewentualnie szarości. Bardzo spokojne kolory, może i oklepane, ale takie najlepsze dla mnie - dzięki nim mogę się wyciszyć
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika lasja (1,840)
Beże brązy? może zielenie? Wszystko co uspokaja? :) Może w modnym białym? Albo jakieś pastelowe kolory?
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika Ala90 (2,720)
Zastanówcie się nad tym czy chcecie mieć tapetę czy pomalowane ściany. Osobiście wolałabym sypialnię w chłodnych kolorach. Jasna zimna szarość.. z białymi meblami. Ale dla oka i dla ducha są bardziej przyjazne ciepłe kolory. To może coś z kremów i żółci?
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez użytkownika akuma (2,470)
Zastanówcie się najpierw w jakim stylu ma być urządzona sypialnia, czy chcecie mieć bardziej żywe kolory, czy stonowane. Kolor ścian dobrze jest dobrać do stylu w jakim ma być pokój urządzony, bo dzięki temu wszystko będzie ze sobą współgrać. Jeśli postawiliście na minimalizm najlepszą opcją będzie biel lub jasna szarość. Jeśli lubicie kolorowe pomieszczenia możecie ściany pomalować np. na jasną zieleń, a jedną ścianę wytapetować zieloną tapetą z ciekawym wzorem.
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez użytkownika roszpunka (1,900)
Pomyśl jakie kolory Cię uspokajają, jakie byś chciała mieć dodatki, co Ci się podoba, czy styl nowoczesny, czy drewno i klasyka :)

Podobne pytania

+8 głosów
3 odpowiedzi 46 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Marika
0 głosów
1 odpowiedź 17 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Marta
0 głosów
1 odpowiedź 13 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Dagmara
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Dobrusia
asd

...