Plamienie zamiast okresu - co to oznacza ?

+2 głosów
98 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Dusia
Od jakiegoś czasu nie mam okresu tylko plamienia - co to może oznaczać? Robiłam sobie test ale nie jestem w ciąży. Czy mogę być chora ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
U niektórych kobiet pojawiają się tzw. krwawienia międzymiesiączkowe, jeśli pojawia się ono w dniu spodziewanej miesiączki może oznaczać że ta właściwa się nieco spóźni, z różnych przyczyn – przeziębienia, stresu itp.

Jeśli starasz się o dziecko lub podejrzewasz że możesz być w ciąży najlepiej w sytuacji krwawienia w dniu spodziewanej miesiączki wykonać jeden z dostępnych w aptekach testów ciążowych. Niezależnie od jego wyniku najlepiej udać się na wizytę do lekarza ginekologa.

Jeśli jesteś w ciąży to każde krwawienie należy sprawdzić i może być niepokojące, lekarz powinien wykonać badanie ginekologiczne oraz usg aby sprawdzić czy wszystko w porządku. W części kobiet w pierwszym trymestrze ciąży pojawiają się delikatne plamienia w czasie kiedy powinna wystąpić miesiączka.

Jeśli nie ma ciąży warto sprawdzić czy wszystko w porządku dodatkowe krwawienia mogą świadczyć o stanie chorobowym lub np. rozwoju torbieli, w związku z którą należy podjąć odpowiednie kroki lecznicze.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez użytkownika miodek (2,460)
Raz coś takiego mi się zdarzyło, też byłam przerażona. Poszperałam wtedy w internecie i wyszło, że poroniłam, ale wiedziałam, że nie mogę być w ciąży(wtedy nie miałam partnera). Tylko w jednym miejscu napisali, że może być to przyczyna hormonów, że powariowały. Na szczęście za miesiąc miałam już normalny okres.

Pójdź do ginekologa, skoro masz już to co miesiąc.
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez użytkownika roszpunka (1,900)
Kluczowe pytanie czy bierzesz tabletki anty czy nie? No i powinnaś udać się do lekarza, ponieważ tylko lekarz może ocenić co Ci jest

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Renata
0 głosów
1 odpowiedź 22 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Zdrowie przez użytkownika Farba
0 głosów
1 odpowiedź 44 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Zdrowie przez użytkownika Edyta
+1 głos
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Ola
0 głosów
1 odpowiedź 15 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Helena
asd

...