Jak pozbyć się zaskórników ?

0 głosów
21 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Pielęgnacja przez użytkownika Lidka
Jakie znacie domowe metody na zaskórniki ? Pojawiły się u mnie - wyglądają bardzo brzydko ale usuwając je nie chce zostawić blizn.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przeprowadzanie regularnie raz na tydzień peelingu skóry. Jednak większość z nas zwyczajnie o tym zapomina. Aby pozbyć się zaskórników które już powstały polecamy od czasu do czasu umówić się w gabinecie kosmetycznym na zabieg oczyszczania twarzy. Częstotliwość uzależniona jest od rodzaju naszej cery i problemów skórnych jakie na niej występują. Można również przeprowadzić oczyszczanie domowymi sposobami, możemy jednak doprowadzić do znacznego podrażnienia skóry a nawet powstania ranek.

Przygotowujemy parówkę czyli gotujemy wodę w garnku i pochylamy się przez jakiś czas nad nim z ręcznikiem na głowie, najlepiej jeśli będziemy mieli w tym czasie nałożoną na skórę maseczkę rozpulchniającą. Po zmyciu maseczki osłaniamy palce chusteczkami jednorazowymi i wyciskamy zaskórniki. Na koniec przemywamy wszystko wodą utlenioną. Nakładamy maseczkę ściągającą np. z glinki. Na koniec odpowiednią np. nawilżającą lub odżywczą dla naszej skóry i kończymy dopasowanym kremem.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez użytkownika Ala90 (2,720)
  • Zrób maseczkę z węgla aktywnego. Doskonale wyciąga wszelakie nieczystości oraz działa bakteriobójczo
  • Rób dwa trzy razy w tygodniu peelingi. Jeśli nie chcesz ich kupować, możesz taki peeling zrobić z cukru, zmielonej kawy czy soli(przy soli radzę uważać, wysusza skórę)
  • możesz kupić une kosmetyczną(una kosmetyczna) i nią wyciskać wągry, możesz być spokojna, nie będziesz miała od tego blizn

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 40 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Pielęgnacja przez użytkownika Ula
+3 głosów
2 odpowiedzi 33 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Basia
+3 głosów
2 odpowiedzi 40 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Basia
0 głosów
1 odpowiedź 32 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 27 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Dzieci przez użytkownika Agnieszka
asd

...