Co to jest nerwica wegetatywna?

0 głosów
37 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Psychologia przez użytkownika Ula
Słyszałam kiedyś o czymś takim jak nerwica wegetatywna - co to dokładnie jest (coraz więcej odmian tych nerwic prawdę mówiąc). Na czym polegają jej objawy i jak się ją leczy ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Jest to choroba na tle psychicznym zaliczana do grupy nerwic. Oznacza to schorzenie występujące na podłożu psychogennym, wskazującym na zaburzenia czynności organizmu, które w normalnych warunkach są kontrolowane przez wegetatywny układ nerwowy.

Ten rodzaj nerwicy może zostać zdiagnozowany u osoby w każdym wieku od dziecka do osoby starszej. Statystyki podają jednak, że najczęściej zachorowania pojawiają się u kobiet w średnim wieku. Nerwicę wegetatywną nazywamy również nerwicą narządową, gdyż objawy jakie odczuwa pacjent często wiąże z innymi jednostkami chorobowymi. Pojawiają się takie dolegliwości jak : kołatanie serca, nad potliwość, suchość w ustach, odczuwanie leku, odczuwanie silnego niepokoju.

Wiele przypadków tego schorzenia nie doczekuje się prawidłowej diagnozy, a pacjenci w poszukiwaniu rozwiązania dla swoich dolegliwości chodzą od specjalisty do specjalisty i przyjmują liczne niepotrzebne farmaceutyki. Podstawą w leczeniu tego rodzaju nerwicy jest profesjonalna psychoterapia.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 98 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 31 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Psychologia przez użytkownika Marzenka
0 głosów
1 odpowiedź 50 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Psychologia przez użytkownika Barbara
0 głosów
1 odpowiedź 48 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Marlena
+9 głosów
3 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Ciążowa
zxc

...