Jak leczyć depresję?

0 głosów
12 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Daria
Moja mama ma depresje ale nie chce iść do lekarza. Czy ktoś mógłby mi napisać jak obecnie leczy się depresję - czy bierze się jakieś leki ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)

Jeśli podejrzewamy u siebie zachorowanie na depresję to z cała pewnością nie warto się Bronic ani tym bardziej wstydzić tylko niezwłocznie udać się do psychiatry. Najpewniej otrzymamy leki o dzialaniu psychotropowym, antydepresyjnym i w ciągu kilku tygodni poczujemy się znacznie lepiej.

Na depresje ma wpływ również wiele elementów naszego życia

  1. Człowiek jest przystosowany psychologicznie do życia w społeczeństwie nadmierna samotność i odcinanie się od ludzi i spotkań towarzyskich jest dla nas bardzo szkodliwa i może powodować pogłębianie się problemu – wychodzimy więc do ludzi, spotykamy się ze znajomymi, z rodziną, czasem trzeba się do tego bardzo zmuszać, ale ostatecznie czujemy się lepiej

  2. Sport/pasja – fajnie jeśli uda się połączyć te dwa elementy. Poszukajmy dyscypliny sportu, która będzie dawać nam radość, która będziemy chcieli uprawiać a rezygnacja nie będzie przychodziła nam do głowy – pływanie, bieganie, taniec, jazda na rowerze, jazda konna. Jeśli brak nam funduszy poszukajmy bezpłatnych zajęć jakie organizowane są w wielu miastach.

  3. Rutyna – warto aby każdy z naszych dni wyglądał podobnie i abyśmy wszystko mieli zaplanowane i wiedzieli co się wydarzy, osoby z depresją często denerwują się gdy zachodzi konieczność nagłej zmiany planów

  4. Obowiązki - starajmy się wypełniać wszystkie z największą dokładnością, ich wykonywanie może dawać nam satysfakcję i zadowolenie z samych siebie

  5. Praca nad samooceną i pewnością siebie – to niezwykle ważne elementy, które wpływają na kształt i intensywność depresji. Warto poszukać pomocy profesjonalnego terapeuty rezultaty mogą być widoczne już po pierwszych spotkaniach.

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2016 przez użytkownika akuma (2,470)
Depresja to bardzo poważna choroba, nie wolno jej lekceważyć. Najlepiej by było jakby zaczęła chodzić do psychologa lub psychiatry, on po rozmowie by stwierdził, czy twoja mama na na pewno depresję czy stany depresyjne(lub inną chorobę).

Jeśli się coś wydarzyło poważnego w jej życiu, pomóż jej przez to przejść. Nie mów, że wszystko się ułoży, że będzie dobrze. To nie działa. Pomyśl co lubiła robić, jakie ma pasje. Jeśli lubi operę, kup dwa bilety i pójdź z nią. Może lubi gotować? Kup książkę kucharską i niech coś ugotuje.. pomyśl co robiła lubić jak była mała..lub zabierz ją w miejsce w które chciała od dawna pojechać.

Tak, depresję leczy się farmakologicznie, ale leki są dopierane do konkretnego przypadku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 7 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w Choroby przez użytkownika Weronika
+3 głosów
2 odpowiedzi 6 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w Zdrowie przez użytkownika Edyta
+1 głos
1 odpowiedź 61 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 13 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Psychologia przez użytkownika Marzenka
0 głosów
1 odpowiedź 10 wizyt

...