Jakie znacie domowe sposoby na wrastające włoski ?

+10 głosów
87 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Pielęgnacja przez użytkownika Pamela
Mam problem (jak chyba wiele kobiet) z wrastającymi włoskami - możecie napisać w komentarzach sposoby na tą dolegliwość ?

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Wrastające włoski po goleniu to z pewnością problem niejednej kobiety. Jednym z lepszych sposobów na całkowite pozbycie się problemu jest zmiana rodzaju stosowanej depilacji. Warto wspólnie z przyjaciółką kupić zestaw do usuwania zbędnego owłosienia woskiem i wzajemnie wykonywać sobie zabiegi, potrzebny wosk również będzie dokupywać razem więc podzielicie się kosztami. Wcześniej warto dokładnie zapoznać się z instrukcją wykonania zabiegu , włosy należy zrywać pod odpowiednim kątem, jak najbardziej płasko, można obejrzeć filmik w sieci. Naukę rozpocznijcie na nogach, gdyż tam jest grubsza skóra i trudniej o nieprawidłowe odczyny po zabiegu.

Jeśli na razie nie decydujesz się na wosk w domu czy u kosmetyczki i pozostajesz przy goleniu zadbaj odpowiednio o swoją skórę. Bezpośrednio po wykonaniu depilacji, a następnie raz na tydzień pilnując regularności wykonuj peeling skóry, którą golisz (możesz używać takich przygotowanych samodzielnie) oraz dbaj o dobre nawilżenie skóry. Po każdej kąpieli nanos krem nawilżający zaś po goleniu łagodzący.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez użytkownika wisienka (2,650)
Mam dokładnie ten sam problem, co gorsza wrastające włoski mi się łoją i zostają brzydkie ciapki na łydkach. Ja się staram je delikatnie wyjmować i regularnie robię pellingi nóg
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez użytkownika Basia1992 (2,280)

Temat bardzo dobrze mi znany. Wrastające włoski to moja zmora. Udało mi się trochę problem zminimalizować, ale nie osiągnęłam jeszcze efektu: WOW. Troszkę pomogło regularne stosowanie delikatnego peelingu i golenie w odpowiednią stronę. Teraz planuje odstawić depilator i przerzucić się na pastę cukrową domowej roboty. Jestem bardzo ciekawa jak zareaguje moja skóra wink. Koleżanka kiedyś wspominała mi o specjalnym płynie, który minimalizuje podrażnienia i uwidacznia te wrastające włoski, ale za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał. Może któraś z was go kojarzy? ;-)))

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika lasja (1,840)
Warto spróbować pilingów z drobinkami. Tak samo gąbki z ostrą stroną i masować nią miejsca, gdzie włoski się wrastają
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika Ala90 (2,720)
Ja je wydłubuje :) Jak już podrosną i widzę gdzie się znajdują to wyciskam je jak pryszcze. A jeśli się nie da to delikatnie wydłubuje je igłą. Podobno gdy golimy się w stronę, w którą włos rośnie powoduje, że mniej włosków wrasta w skórę.
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez użytkownika roszpunka (1,900)
Używaj pilingów, gąbek z ostrym włosiem, rób sobie masaże w miejscach gdzie najczęściej wrastają - powinno pomóc
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez użytkownika potterhead (2,490)
Zanim wydepilujesz nogi zrób peeling i do depilacji używaj wosku. Podobno wtedy włoski nie wrastają w skórę tak jak przy innych metodach usuwania zbędnego owłosienia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 26 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Pielęgnacja przez użytkownika Weronika
0 głosów
1 odpowiedź 24 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Ala
+1 głos
1 odpowiedź 27 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Kaszląca
+7 głosów
4 odpowiedzi 43 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Marlena
+4 głosów
3 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Kasia
asd

...