Jakie są wróżby andrzejkowe?

0 głosów
12 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Marta

Jakie znacie wróżby na andrzejki ? Też lejecie wosk ? smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
  1. Lanie wosku – to zdecydowanie najpopularniejsza z andrzejkowych wróżb. Przygotowujemy miskę z zimną wodą, klucz z dużą dziurką oraz świece. Świecę zapalamy a następnie topiący się wosk lejemy przez dziurkę od klucza na wodę, gdzie od razu zastyga. Gdy utworzy się wiekszy kształt wyjmujemy z wody. Każdy z uczestników zabawy robi swoją wróżbę. Na koniec na podstawie cienia na ścianie oceniamy znaczenie wróżby.

  2. Andrzejkowe serce – wycinamy z bloku technicznego dwa serca z jednej strony na jednym piszemy imiona chłopców, na drugim dziewczynek. Uczestnicy zabawy nie widząc imion z drugiej strony nakłuwają je igłą, imię na jakie trafia będzie kiedyś nosić ich przyszły ukochany lub ukochana.

  3. Monety – każdy z uczestników zabawy otrzymuje grosik, ustawiają się w kolejce i z pewnej odległości wrzucaja do miski, jeśli trafią życzenie które pomyśleli przed wrzueniem się spełni w tym roku.

  4. Buty – każdy daje jeden ze swoich butów, ścigają się od okna do drzwi, but z końca przestawia się na początek i tak aż jeden przekroczy próg. Ten który wygra oznacza że właścicielowi w tym roku spełni się największe marzenie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 8 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Dagmara
+11 głosów
2 odpowiedzi 49 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Marta
+11 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 42 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Dzieci przez użytkownika Natalia
+3 głosów
1 odpowiedź 20 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Ciąża przez użytkownika Laura
asd

...