Jak pozbyć się kurzajek?

+3 głosów
41 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Martyna
Zrobiły się na dłoniach kurzajki i za bardzo nie wiem co mam nim zrobić- jest ich niestety coraz więcej. Znacie jakieś sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się brodawek czy muszę iść do dermatologa ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez użytkownika mona (520)
Podobno jednym ze sposobów jest jaskółcze ziele. Kurzajki pocierać żółtym sokiem z ziela.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Kurzajki to z pewnością dokuczliwy, wstydliwy i doskwierający wielu osobom problem. Wywołane są przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV, którego po zarażeniu stajemy się nosicielami, więc mogą nawracać.

Są to szarobrunatne narośla na skórze. Często pojawiają się na dłoniach i stopach, rzadziej w innych lokalizacjach ciała. Do aktywizacji wirusa dochodzi najczęściej w momencie spadku odporności naszego organizmu.

Jeśli pojawi się u nas większa ilość kurzajek konieczna może okazać się wizyta u dermatologa, który zaleci odpowiednią kuracje zapisując leki lub na przykład zastosuje zabieg ich wymrożenia.

Gdy są pojedyncze możemy spróbować samodzielnie się ich pozbyć. Jest to bowiem dolegliwość niezwykle stara, na która wiele metod i „czarów” znajdziemy również w medycynie ludowej.

 

  • Glistnik inaczej jaskółcze ziele – jest to roślina, którą możemy spotkać na obrzeżach lasów i przy drogach. Gdy złamiemy jej łodygę wypłynie z niej sok w kolorze pomarańczowym, którym według podań medycyny ludowej należy przez okres kilku dni smarować brodawkę. W niektórych przypadkach konieczne jest nieco więcej czasu jednak ponoć zniknie. Z zastosowaniem tej rośliny należy uważać gdyż gdy np. dostanie się do oczu może wywołać szereg poważnych dolegliwość. Jej stosowania nie zaleca się również alergikom.

  • Ocet jabłkowy – część ciała np. dłonie pokryte kurzajkami dokładnie myjemy wodą i mydłem. Następnie przygotowujemy wacik nasączony w occie jabłkowym i kładziemy na kurzajkę. Bandażujemy. Powtarzamy każdego dnia.

  • Olejek cytrynowy/ olejek z drzewa herbacianego – za pomocą patyczka kosmetycznego smarujemy olejkiem kurzajkę dwa razy dziennie.

  • Mlecz polny – nacinamy łodyżkę aby wypłynęło z niej mleczko i smarujemy nim kurzajki kilka razy na dzień.

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez użytkownika Basia1992 (2,280)
Glistnik przetestowałam na sobie i rzeczywiście działa cuda. Ewentualnie możesz spróbować wymrozić kurzajke Undofenem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 26 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Wiktoria
+3 głosów
2 odpowiedzi 13 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Dzieci przez użytkownika Agnieszka
0 głosów
2 odpowiedzi 10 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Pielęgnacja przez użytkownika Lidka
+3 głosów
2 odpowiedzi 28 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Basia

...