Jak rozpuścić kamienie nerkowe?

0 głosów
37 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Choroby przez użytkownika Iga
Dowiedziała się właśnie, że niestety mam kamienie nerkowe - i teraz pytanie do was - czy można je jakoś rozpuścić ? Słyszałam że picie piwa pomaga jednak nie chce codziennie pić alkoholu. Czy są jakieś specjalne leki ? Czy "rodzenie" kamieni nerkowy u kobiety boli ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
  1. Herbata, zioła- to naturalne metody pomagające w rozpuszczeniu kamieni nerkowych. Wykorzystuje się m.in. babkę lancetowatą czy wiązówkę. Specjalnie przeznaczoną mieszanką ziołową przy kamicy nerkowej jest taka o nastepującym skladzie : korzeń yam, korzeń hortensji, kora kaliny, liście krwawnika, kora sadźca purpurowego, jedwab kukurydzy i liscie babki lancetowatej. Zaleca się spożywanie nawet 3-4 filiżanek dziennie.

  2. Nawłoć – dzikie zioło, z którego przygotowuje się napary bardzo skuteczne w leczeniu kamicy nerkowej. Roslina ta może jednak powodować uczulenia.

  3. Napar ze świeżej zielonej pietruszki – pijemy po kilka filiżanek dziennie

  4. Zioła moczopędne – mniszek lekarski, wąsy kukurydzy i inne. Przygotowany z nich napar działa moczopędnie i pomaga pozbyć się kamieni nerkowych

  5. Wszelkie metody leczenia domowego kamieni nerkowych powinno się skonsultować z lekarzem. W szczególności jeśli zażywamy jakiekolwiek leki na to czy inne schorzenie, gdyż zastosowane zioła mogą wchodzić w niebezpieczne dla naszego zdrowia interakcje z preparatami medycznymi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 22 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Tusia
0 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Ania
+1 głos
3 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Karolina
0 głosów
1 odpowiedź 923 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Zuzia
0 głosów
1 odpowiedź 21 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Milena
asd

...