czym złagodzić poparzenia po opalaniu?

0 głosów
40 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
zmienione kategorie 5 sierpnia 2015 przez użytkownika admin

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 września 2015 przez użytkownika niezalogowany
U mnie najlepiej sprawdził się okład z maślanki lub kefiru. Warto jednak również wykorzystać własciwości pomidorów. Zawarte w nich składniki złagodzą poparzenie -pomidora zmielimy na gładką masę i okładamy nim skórę :)
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Każdy z nas wie jak bardzo niebezpiecznie jest się opalać. Jednak w upalne dni uwielbiamy położyć się na leżaku w ogrodzie lub na kocu na plaży czy łące. Dobrym sposobem na piękną opaleniznę jest też pływanie w słońcu, bo opalamy się jeszcze szybciej przez skupianie promieni.

Jednak jeśli nie zadbamy odpowiednio o zabezpieczenie naszej skóry przed działaniem szkodliwych promieni słońca mogą pojawić się dokuczliwe poparzenia. Oczywiście mają one swoje konsekwencje w przyszłości dla naszej skóry. Jednak wiele osób zastanawia się jak poradzić sobie z bólem, zaczerwienionej po ekspozycji na słońce skóry.

Osobiście przetestowałam kilka sposobów:

  • Maślanka/ zsiadłe mleko/ kefir – jak byłam dzieckiem i porządnie się spiekłam babcia nałożyła ten domowy „specyfik” na moją skórę. Ulga była natychmiastowa, po zdjęciu okładu skóra jeszcze mi dokuczała, jednak bardzo szybko się zagoiła.

  • Pomidory – zawierają składniki, które łagodzą dolegliwości wywołane opalaniem. Najlepiej rozgnieść pomidory i papkę nałożyć na skórę.

  • Kremy – w drogeriach znajdziemy mnóstwo specyfików „po opalaniu” lub „łagodzących podrażnienia słoneczne” – jeśli nasze poparzenie nie jest bardzo mocne możemy z takiego skorzystać, skórę najlepiej smarować regularnie, kilka razy dziennie.

  • Przy silnych poparzeniach najlepiej udać się do lekarza lub chociaż do apteki i skorzystać z porady.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 32 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Kamila
0 głosów
1 odpowiedź 19 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 21 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Choroby przez użytkownika Hera
+32 głosów
5 odpowiedzi 350 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Aneta
asd

...