Jak zrobić piniatę?

0 głosów
40 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w DIY przez użytkownika Dorota
Chciałbym zrobić piniatę dla mojego dziecka na jego urodziny - możecie mi pomóc i napisać krok po kroku jak zrobić takie coś ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2016 przez użytkownika Weronika (12,880)
Balonik dmuchamy do duzych rozmiarów. W garnku mieszamy szklankę wody z szklanką mąki i gotujemy bez przerwy mieszając aż zgęstnieje i stworzy klej, jeśli będzie zbyt żadkie dosypujemy mąki i nadal mieszamy aby nie przypalić.

Gazetę drzemy na kawałki/paski i naklejamy na balon z zastosowaniem przygotowanego kleju. Tworzymy około 6 warstw każdej dając chwilę na przeschnięcie przed nałożeniem kolejnej. Miejsce gdzie balon jest związany pozostawiamy odsłonięte, nie zaklejone papierem. Po nałożeniu dostatecznie duzej ilości warstw zostawiamy całość do całkowitego wyschnięcia na co najmniej dobę najlepiej blisko kaloryfera.

Jeśli balon sam nie pękł przebij go i usuń przez otwór. Teraz można całość pomalować farbami do dekoracji i dodać inne ciekawe i barwne elementy aby całość była możliwie jak najbardziej kolorowa.

Przez otwór umieszczamy we wnętrzu piniaty słodkości i inne przedmioty np. baloniki, gumki do mazania czy lekkie długopisy. Wszystko co będzie w środku nie powinno być niebezpieczne spadając dla dzieci ani się rozkruszać.

Odwracamy pinia tę otworem ku górze robimy dwie dziurki i przeciągmy mocny sznurek za którego pomocą mocujemy ją na grubej gałęzi drzewa.

Znajdujemy kij do rozbijania piniaty. Jubilatowi zasłaniamy oczy obracamy kilka razy w koło i rozpoczynamy zabawe w strącenie piniaty jeśli po kilku próbach się nie uda do zabawy dołączają kolejne osoby z imprezy. Gdy pinia ta pęknie rozdziel jej zawartość pomiędzy dzieci.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 36 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dzieci przez użytkownika Weronika
+3 głosów
2 odpowiedzi 27 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Związki przez użytkownika Ewelina
0 głosów
2 odpowiedzi 30 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w DIY przez użytkownika Natalia
0 głosów
2 odpowiedzi 29 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w DIY przez użytkownika Marysia
+2 głosów
2 odpowiedzi 40 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w DIY przez użytkownika Weronika
asd

...