Jak rzucić palenie?

+6 głosów
84 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Zdrowie przez użytkownika ona19 (1,240)

Czy znajdzie się tu jakaś dobra duszyczka, która udzieli mi wskazówki jak rzucić palenie?

Pale około pół paczki dziennie. Za jakieś pół roku zamierzamy z partnerem zacząć starać się o dzidziusia. Dlatego chciałabym pozbyć się tego okropnego nałogu już teraz. Czy można się czymś wspomóc w tej walce? Czy opłaca się zainwestować w plastry? Koleżanka uraczyła mnie stwierdzeniem, że jak rzuce to na bank przytyje. Czy zawsze tak jest?

Liczę na garść praktycznych porad. yes

 

11 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika miodek (2,460)
Moja babcia rzuciła palenie przy pomocy tabletek. Nie pamiętam jak się one nazywają,ale chyba tabex.. Z tego co wiem, to bierze się jedną tabletkę jak chce się zapalić. Sama nigdy nie paliłam, to trudno coś więcej mi poradzić. Ważne, że chcesz rzucić palenie, porozmawiaj z mężem by on też rzucił palenie. Dym papierosowy nie jest dobry dla zdrowa dorosłego człowieka, a nie wspomnę już to takim maluszku. Jeśli paliliście w mieszkaniu radzę zrobić remont, bo wszystkie rzeczy przesiąkły zapachem papierosów.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika Olga (2,990)
Rzucić palenie jest ciężko, ale wszystko zaczyna się w głowie. Ważne, że podchodzić do ciąży z głową i chcesz pozbyć się nawyków, które mogą zaszkodzić płodowi. Proponuję rzucać palenie stopniowo. Zawsze noś przy sobie wyliczoną na dany dzień liczbę papierosów, pamiętaj, że nie możesz sięgnąć po inne.

Napisałeś, że palisz około pół paczki dziennie. Więc zacznij od 10 papierosów. Sama zadecydujesz kiedy po nie sięgniesz. Jeśli wypalisz w ciągu 2 godzin i nie będziesz miała na później, trudno. Mogłaś sobie rozplanować.

W następnym tygodniu zejdź do 9 papierosów na dzień, w kolejnym 8 i tak dalej. Mózg powoli przestanie się odzwyczajać od papierosów.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika Madzia (3,190)
Skoro planujecie dziecko, dobrym pomysłem będzie wspólne rzucenie palenia.Będzie to dużo zdrowsze dla dziecka oraz będziecie się wspólnie wspierać i kibicować w walce z nałogiem. Bardzo często się zdarza, że osoby rzucające palenie zamiast po papierosy sięgają po wszelakie przekąski, chipsy, chrupki, cukierki. Jest to spowodowane tym, że organizm wyrobił sobie nawyk sięgania do ust, a że już w ręce nie ma papierosa, to własnie zamieniają to na jedzenie. Jeśli masz silną wolę i nie będziesz podjadać to nie przytyjesz :) A jeśli jednak będzie Ci brakowało sięgania do ust to postaw na zdrowe przekąski: warzywa pokrojone w paski, pestki słonecznika, dyni, orzechy(w małych ilościach), migdały.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika kotek45 (2,470)
Mój partner bardzo dużo pali. Chciałby rzucić palenie, ale bardzo stresująca praca mu na to nie pozwala. Na wakacje pojechaliśmy na kilka dni na agroturystykę do przemiłego starszego małżeństwa. Po rozmowie z właścicielami dowiedzieliśmy się, że właściciel też kiedyś palił bardzo dużo papierosów, ale rzucił palenie. Partner zaciekawiony jak to zrobił, spytał o to. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że przestał palić z dnia na dzień. Stwierdził, że nie chce palić, i tego nie robi. Pamiętaj, że wszystko dzieje się w twojej głowie, jeśli nie będziesz chciała to nigdy nie rzucisz palenia.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika akuma (2,470)
Słyszałam o tym, że istnieją "kursy rzucania palenia". Wiem, że podchodzą do tego psychologicznie, ale nie znam szczegółów. Jeśli mieszkasz w większym mieście to może coś takiego znajdziesz.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika potterhead (2,490)
Paliłam przez około 7 lat, ale zaszłam w ciążę. Wiedziałam, że palenie szkodzi płodowi, więc po prostu przestałam. Może i było ciężko, ale wiedziałam, że nie mogę palić. I myślę, że nawet gdybym nie zaszła w ciąże i zachciała rzucić palenie to właśnie rzuciłabym to w taki sposób. Raz, a porządnie.
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez użytkownika wisienka (2,650)
  • myśl pozytywnie
  • myśl o dziecku
  • Zrób listę za i przeciw paleniu
  • unikaj pokus
  • czytaj dużo informacji odnoście szkodliwego działania papierosów
  • wyznacz datę rzucenia papierosów
  • zacznij uprawiać sport
  • Znajdź zastępstwo - skubanie pestek słonecznika
  • pozbądź się wszystkich papierosów
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez użytkownika Vlada (2,540)
Oszczędzaj na paleniu. Odkładaj 2zł za każdą niewypaloną fajkę do skarbonki. Napisz na niej napis "na pampersy" co będzie Ci przypominać o dzidziusiu. Zaangażuj też męża w rzucenie palenia.
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez użytkownika Ala90 (2,720)
Wymień papierosy na coś innego. Kiedy będziesz chciała zapalić zamiast papierosa sięgnij po cukierka lub garść orzechów.
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez użytkownika pomocna (2,580)
Możesz spróbować z plastrami, ale przed zakupem jakiś poczytaj o nich w internecie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Zdrowie przez użytkownika Asia26l (2,710)
+9 głosów
1 odpowiedź 20 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Basia1992 (2,280)
+31 głosów
19 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w Zdrowie przez użytkownika Basia1992 (2,280)
+25 głosów
6 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w Zdrowie przez użytkownika Asia26l (2,710)
+4 głosów
3 odpowiedzi 70 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Patrycja
asd

...