Jak leczyć nerwicę żołądka ?

0 głosów
24 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Choroby przez użytkownika Elwira

Mam dość spore problemy z żołądkiem - boli mnie, mam mdłości i kłopoty z trawieniem. Lekarz zdiagnozował nerwicę żołądka - wiecie jak można to leczyć ? Czy są na to jakieś domowe sposoby ? Tylko nie piszcie że mam się mniej denerwować bo to nie zawsze jest możliwe frown

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez użytkownika Magda (6,120)
Nerwica żołądka powoduje bardzo dokuczliwe objawy takie jak wzdęcia, bóle brzucha, gazy, skurcze, biegunkę czy nawet wymioty. Jeśli takie dolegliwości się u nas pojawiają początkowo nie możemy mieć sto procent pewności co do ich przyczyny. Konieczne jest udanie się do lekarza. Jego pierwsza reakcją powinno być skierowanie na wykonanie gastroskopii, która pozwoli na wykluczenie groźnych schorzeń takich jak wrzody żołądka czy zakażenia bakteryjne.

Gdy uzyskamy właściwą diagnozę od lekarza otrzymamy leki, które koniecznie należy stosować zgodnie z zaleceniami. Zalecane jest również udanie się do psychologa/ terapeuty – terapia pozwoli poradzić sobie ze stresem i co za tym idzie ze schorzeniem wywodzącym się z układu nerwowego jakim jest nerwica żołądka.

Pomocne będzie również wypijanie dwa razy dzienne herbatek o działaniu uspokajającym, np. melisy. Jak również unikanie sytuacji stresowych i spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 49 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Czesława
0 głosów
1 odpowiedź 38 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Psychologia przez użytkownika Barbara
0 głosów
2 odpowiedzi 37 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Choroby przez użytkownika Michalina
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Choroby przez użytkownika Brygida
0 głosów
1 odpowiedź 31 wizyt
asd

...