Jak dbać o fiołek alpejski?

0 głosów
36 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Marzena
Kupiłam sobie niedawno piękny kwiatek - fiołek alpejski i chciałbym dowiedzieć się jak należy o niego dbać aby nie zwiędł i ładnie rósł ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2016 przez użytkownika Magda (6,120)
  1. Temperatura – fiołek alpejski jest rośliną raczej chłodnolubną. Przegrzane pomieszczenia sprawiają że jego liście szybko opadają. Najlepiej jeśli w dzień temperatura jego otoczenia oscyluje w granicach 15-18 stopni zaś w nocy 12-15.

  2. Oświetlenie – fiołek alpejski preferuje umiarkowane wystawiennictwo na światło słoneczne. Lubi gdy jest jasno jednak stałe i silne wystawienie na dzialanie słońca może go zniszczyć. Jeśli przez nasze okno zagląda słońce jedynie w godzinach rannych lub popołudniowych, przez część dnia to parapet będzie idealną lokalizacją.

  3. Woda – podlewamy fiołka od dołu. Wodę nalewamy na podstawkę i po upływie pewnego czasu usuwamy jej nadmiar. Od czasu do czasu można go podlać od góry aby oczyścić ziemię z soli mineralnych. Należy jednak uważać aby nie zalewać bulwy rośliny gdyz zbyt mocno namoknięta może gnić. Fiołek lubi również jeśli otaczające go środowisko jest wilgotne, można obok niego ustawić naczynie z kamieniami i wodą.

  4. Nawozy – w umiarkowany sposób można stosować nawozy raz na dwa tygodnie.

  5. Usuwanie przekwitłych kwiatów i zżółkłych liści – aby roslina długo cieszyła nas swoim pieknem i puszczała nowe kwiaty należy z dużą dokładnością w całości usuwać przekwitłe kwiaty oraz zwiędle liście.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 27 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Urszula
0 głosów
1 odpowiedź 34 wizyt
pytanie zadane 3 września 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Dorota
0 głosów
1 odpowiedź 25 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Danka
+1 głos
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Matylda
0 głosów
1 odpowiedź 29 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Ada
zxc

...