Jak leczyć zatrucie pokarmowe ?

0 głosów
23 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Choroby przez użytkownika Pati
Cześć

Zatrułam się dość mocno - wymiotuję i mam biegunkę - chciałam spytać jak leczyć takie zatrucia pokarmowe i co należy wtedy jeść aby dolegliwości przeszły.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Jeśli dojdzie u nas do zatrucia pokarmowego to z całą pewnością najważniejsze będzie przestrzeganie przez kilka najbliższych dni odpowiedniej lekkostrawnej diety, co można jeść i jakie zasady stosować?

  1. Wypijamy dużo wody – należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu aby nie dopuścić do jego odwodnienia. Wesprzeć się można również specjalnymi preparatami dostępnymi w aptekach- rozpuszcza się je w wodzie i wypija, a one uzupełniają utracone elektrolity.

  2. Jedzmy lekko strawnie – gotowane marchew, gotowane jabłko, gotowany ryż, gotowana pierś z kurczaka, banany, do tego można wprowadzać również pieczywo, suchary, masło i chudą wędlinę. Na takiej diecie warto pozostać przez kilka dni.

  3. Leki – jeśli męczy nas rozwolnienie możemy stosować smectę lub węgiel leczniczy. Warto również zakupić i przyjmować probiotyk, gdyż w wyniku wymiotów oraz rozwolnienie mogło dojść do zaburzenia flory żołądkowo jelitowej a ten preparat pomoże ją unormować.

  4. Odpoczynek – jeśli nasze zatrucie było silne powinniśmy przez kilka dni pozostać w domu i zregenerować siły.

  5. Wypróżnienia – niezależnie od tego czy wymiotujemy czy mamy rozwolnienie jeśli nie jest to nadmiernie dokuczliwe warto nie blokować tego lekami, a pozwolić organizmowi na oczyszczenie.

  6. Kiedy do lekarza – jeśli problemy trwają wiecej jak tydzień warto udać się do lekarza, może się bowiem okazać że problemem nie jest zatrucie a bakteria i koniecznie będzie przyjmowanie antybiotyku.

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2016 przez użytkownika akuma (2,470)
Pij bardzo dużo wody, organizm bardzo szybko się odwadnia przy biegunkach i wymiotach. Jeśli możesz to poproś kogoś by poszedł do apteki po smecta oraz jakieś elektrolity przy zatruciach pokarmowych i biegunkach.

Jedz bardzo lekkie posiłki. Dobre są kisielki i zupy mleczne z ryżem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 9 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Milena
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Justyna
0 głosów
2 odpowiedzi 12 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Daria
0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2016 w Choroby przez użytkownika Wiktoria
0 głosów
1 odpowiedź 10 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w Choroby przez użytkownika Renata

...