Seks bez zobowiązań

+40 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sex przez użytkownika zonka_35 (1,100)
Spotkania bez zobowiązań to podobno idealne rozwiązanie dla większości mężczyzn. Utarło się, że prawie każdy facet zalogowany na portalach randkowych marzy tylko o tym, by wybrać się na randkę bez zobowiązań, ze śniadaniem... Czy tak jest faktycznie?

19 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 listopada 2016 przez użytkownika Asia26l (2,710)
wybrane 27 listopada 2016 przez użytkownika Malgorzata_43
 
Najlepsza
Dwa razy byłam w takiej relacji. U mnie nie zdało to egzaminu. Po jakimś czasie któraś ze stron chciała czegoś więcej. Swojego narzeczonego poznałam przez internet (co prawda nie przez portal randkowy, ale przez instagram). Nie ma co generalizować - ludzie mają różne potrzeby na różnych etapach życia. Zawsze będę powtarzać, że wchodząc w jakąś relacje należy określić jakie się ma oczekiwania. Jeśli forma relacji Ci nie odpowiada - nie rób niczego wbrew sobie.
komentarz 5 grudnia 2016 przez użytkownika areska (750)
Zgadzam się, nie można generalizować, każdy facet jest inny, każda historia, sytuacja jest inna :)
+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez użytkownika olczi44 (580)

Faceci zawsze wychodzą z założenia, że stały związek to dla nich pewna strata. Wydaje im się, że jako single mogą poznawać  wiele interesujących kobiet, a zaangażowanie się w stałą relację sprawia, że interesujące okazje przejdą im koło nosa.

Interesujące jest to że, badania wskazują, że *** bez zobowiązań tak naprawdę wcale nie satysfakcjonuje większości mężczyzn. W teorii uważają, że jest to fantastyczne rozwiązanie, jednak w praktyce taki układ szybko zaczyna im uwierać i nie czują się szczęśliwi.

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2016 przez użytkownika warto_kochac (500)

Facet, który mi się straszie podoba zaproponował mi seks bez zobowiązań. Luźny związek. Wraz z tą propozycją jakoś stracił w moich oczach-w ogóle się po nim tego nie spodziewałam. Z jeden strony okazał się dupkiem, z drugiej strony wiedziałam, że nie chce się teraz wiązać i tkwić w poważnym związku. No cóz, jestem prawie 1,5 roku sama i bez seksu. Jego propozycja strasznie mnie kusi, sama swiadomość tego, jak bardzo ma na mnie ochotę jest podniecajacą. Boję się, że i tak kiedyś na wspólnej imprezie do tego może dojść, zwłaszcza, że mamy obydwoje świadomość, że mamy na siebie wzajemną ochotę. Nie wiem jak mam teraz to rozegrać, żeby nie czuł, że zgodzę się od razu. Nie mam pojęcia co robić.

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2016 przez użytkownika gosia11 (470)

Przygoda na jedną noc

Jedną z najpopularniejszych wersji związku bez zobowiązań jest "One-Night-Stand" (najczęściej tłumaczone na j. polski jako "przygoda na jedną noc"). Mianem tym określa się jednorazowy stosunek seksualny pomiędzy osobami, z których co najmniej jedna nie jest zainteresowana dłuższą seksualną lub romantyczną relacją.

Skok w bok

W ten sposób potocznie określana jest seksualna relacja, w której co najmniej jedna osoba zaangażowana jest w inny, trwały związek - najczęściej małżeństwo. Taka forma związku bez zobowiązań jest krótkotrwała – może przyjąć postać "przygody na jedną noc" (One-Night-Stand) bądź kilku niezobowiązujących aktów seksualnych, odbytych w krótkim przedziale czasowym.

Luźny związek

"Luźny związek" to forma związku, w którym zaprzyjaźnieni ze sobą partnerzy utrzymują ze sobą kontakty seksualne, jednak bez klasycznego, romantycznego zaangażowania. W tym przypadku mówić można o swego rodzaju "hybrydzie" związku, łączącej w sobie osobiste elementy charakterystyczne dla przyjaźni oraz seksualne aspekty romansu w kontekście powstałego związku, w której brak jest jednak romantycznej relacji.

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2016 przez użytkownika erika (740)
Mojego faceta poznałam zupełnym przypadkiem wiele lat temu, a razem jesteśmy od 3 lat i nigdy nie był typem, którego interesowały przelotne romanse, w sumie nigdy nie miałam takich facetów :)
+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2016 przez użytkownika hha56 (740)
Popęd seksualny jest jednym z najsilniejszych popędów. Jego zaspokojenie daje poczucie relaksu i rozluźnienia. W otaczającym nas świecie większość spraw toczy się szybko i coraz szybciej, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Odczuwamy tylko tego skutki. Ustawiczne zmiany i zmęczenie. Wydaje się więc, że seks, z uwagi na szybki efekt relaksu jaki daje, jest cennym darem natury. Także seks bez zobowiązań.

 

 Nawet, jeśli ludzie spotykają się wyłącznie dla seksu, nie oznacza to, że ludzki pierwiastek zostawiają w swoich domach, a w łóżku lądują wyłącznie zwierzęce składniki natury. Wspominam o tym w kontekście niezbędnej moim zdaniem symetrii. Wszystko jest dobrze, jeśli seks jest seksem bez zobowiązań dla obojga partnerów. Zdarza się jednak, że jedno z partnerów angażuje się bardziej i zaczyna oczekiwać więcej. Relacja przestaje być symetryczna. Drugie z partnerów nie powinno odżegnywać się od odpowiedzialności za taką sytuację.

Jeśli ktoś zdecydowanie nie chce trwałych emocjonalnych związków, to lepiej, gdy unika partnerów nie umiejących panować nad swoimi uczuciami.
+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez użytkownika Basia1992 (2,280)

Czy ja wiem czy to domena facetów ?? wink Bylam kiedys taka nieustanna poszukiwaczka wrazen. Nie zaluje wink Podstawa jest ustalenie klarownych zasad. Wtedy nikomu nie ma prawa sie nic stac. Powszechna opinia jest taka, ze to kobiety szybka sie zakochuja. U mnie bylo tak, ze to facet poczul cos wiecej i niestety znajomosc musielismy zakonczyc.

+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez użytkownika Vlada (2,540)
Bardzo często poznawałam  ludzi przez internet, czasem zdarzały się takie przypadki, gdzie facet chciał cyberka czy po prostu szukał laski na jedną noc. Jakoś od zawsze byłam na nie, jeśli chodzi o seks bez zobowiązań. Choć zdaję sobie sprawę, że to jest coraz bardziej popularne
+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez użytkownika Madzia (3,190)
Seks bez zobowiązań jest dobrą opcją dla osób, które chcą korzystać z życia, a nie chcą jeszcze się z nikim wiązać
+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez użytkownika kotek45 (2,470)
Mi taki seks odpowiada, nie szukam faceta, a jak się trafi jakaś fajna przygoda to korzystam

Podobne pytania

+9 głosów
4 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Sex przez użytkownika aniaLdz (980)
+10 głosów
3 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Sex przez użytkownika hania33 (500)
+35 głosów
17 odpowiedzi 1,355 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sex przez użytkownika zonka_35 (1,100)
+13 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2016 w Sex przez użytkownika hha56 (740)
+31 głosów
22 odpowiedzi 1,877 wizyt
asd

...