Jak odetkać zatkane ucho?

0 głosów
54 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Sandra
Macie tak że jak lecicie samolotem to zatykają wam się uszy ? Czy znacie jakieś sposoby aby szybko je odetkać ?

Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)
Odetkanie zatkanego ucha może być kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do poradni laryngologicznej i przeprowadzenie płukania uszu. Możliwosć łatwego odetkania ucha uzależniona jest oczywiście od przyczyny jego zatkania. Jeśli występuje u nas tzw korek woszczynowy wsparcie specjalisty okaże się nieocenione. Jeśli powodem zakorkowania ucha jest zabawa na basenie lub w innym zbiorniku wodnym możemy wcześniej spróbować poradzić sobie samodzielnie.

Teoretycznie płukanie uszu każdy mógłby przeprowadzić samodzielnie w domu. Wystarczy woda, naczynie w kształcie nerki oraz duża strzykawka. Jednak pamiętajmy, ze w uchu znajduje się wiele delikatnych struktur, złe i nieumiejętne wycelowanie silnego strumienia wody może grozić pogorszeniem słuchu.

Jeśli ucho zatkało nam się wodą, to bezpośrednio po wyjściu z niej wiele osób wskazuje iż pomaga skakanie na nodze po tej samej stronie co zatkane ucho oraz przechylenie głowy. Jeśli to nie pomaga możemy delikatnie zacząc zbierać wodę z zewnętrznej części małżowiny za pomocą ręcznika oraz patyczka kosmetycznego.

W aptece również uzyskamy pomoc. Pomocna może okazać się zwykła woda utleniona, która wpuszczona do ucha pomoże zmiękczyć i usunąć zanieczyszczenia. Dostępne są również rożnego rodzaje krople do uszu, służące ich oczyszczaniu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 14 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Zdrowie przez użytkownika Alina
0 głosów
1 odpowiedź 15 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Choroby przez użytkownika Matryna
0 głosów
2 odpowiedzi 4 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Zdrowie przez użytkownika Zebra
0 głosów
1 odpowiedź 13 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w Choroby przez użytkownika Irka
+8 głosów
4 odpowiedzi 33 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w Psychologia przez użytkownika Irenka

...