Jak zrobić ciasto do pizzy?

0 głosów
32 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Kuchnia przez użytkownika Ela
Szukam sprawdzonego przepisu na ciasto do pizzy. Te gotowe nie są zbyt smaczne - chciałbym bym zrobić w domu pizze tak żeby smakowała jak we Włoszech - co poradzicie ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Istnieje wiele rodzajów ciast do pizzy. To na jakie się decydujemy gdy zamawiamy ją w lokalu czy przygotowujemy samodzielnie w domu uzależnione jest ściśle od naszych indywidualnych upodobań. Niektóre pizzerie oferują swoim klientom możliwość wyboru rodzaju – grubości ciasta w czasie składania zamówienia.

Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z domową pizzą z pewnością będziemy potrzebować kilku testów w celu określenia faktu, ciasto z którego przepisu odpowiada nam najbardziej. Nie powinno również sprawiać nam nadmiernych kłopotów w czasie przygotowywania.

Poniżej mój ulubiony przepis na ciasto do pizzy. Powodzenia w przygotowaniu może teraz stanie się również waszym ulubionym.

Składniki : 2 szklanki maki, 3 dag drożdży, 2 łyżki oleju, 1 łyzka masła, 1 łyżeczka soli, 1 łyżeczka cukru, 1 szklanka ciepłej wody bądź mleka.

Przygotowanie : drożdże rozpuszczamy w ¼ szklanki ciepłej wody, dodajemy łyżeczkę cukru i 2-3 łyżki mąki całość dokładnie mieszamy, po czym przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciemne miejsce do wyrośnięcia na 30 minut. Przygotujemy pozostałą część mąki, dodajemy do niej sól, olej, pozostałą część wody oraz wyrośnięty zaczyn drożdżowy. Intensywnie wyrabiamy ciasto, dozwolone jest rzucanie nim o blat, bicie pięścią. Dłonie i blat posypuj mąką. Gdy ciasto utworzy zwartą bryłę i przestanie kleić się do dłoni będzie gotowe. Wałkujemy ciasto na grubość 3-5 mm. Przygotowujemy blache – należy ją wysmarować tłuszczem i obsypać mąką. W temperaturze 220-240 stopni pieczemy przez 15-20 minut.  

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 39 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Kuchnia przez użytkownika Renata
+2 głosów
2 odpowiedzi 32 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Żywność przez użytkownika Benia
0 głosów
1 odpowiedź 21 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Kuchnia przez użytkownika Wioletta
0 głosów
1 odpowiedź 28 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w Kuchnia przez użytkownika Izabela
0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Anna
asd

...