Jak zrobić pizze?  

+2 głosów
45 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Kuchnia przez użytkownika Renata
Uwielbiam jeść pizze - czy są tu osoby które potrafią w domu zrobić taką jak można kupić w pizzeri ? Chodzi mi przede wszystkim o przepis na ciasto i sos do pizzy :) Będę wdzięczna jak ktoś się podzieli :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez użytkownika Magda (6,120)

Pizza to danie o włoskim rodowodzie, jednak dobrze znane na całym świecie. Obecnie możemy obserwować najróżniejsze jego rodzaje i odmiany podróżując dookoła globu. Pierwsza pizza jaka powstała składała się z sera mozzarella, pomidorów oraz świeżej bazylii. Stała się ona jednak początkiem, z którego na okrągłym spodzie z ciasta zaczęto układać najróżniejsze składniki.

Jeśli chcemy samodzielnie przygotować pizzę we własnym domu musimy przede wszystkim znaleźć możliwie najbardziej nam odpowiadający przepis na ciasto. Z pewnością będzie to wymagało kilku prób z różnymi wersjami, gdyż w końcu każdy z nas gustuje zupełnie w czymś innym – jedni wolą cienkie ciasto inni grubsze.

Kolejnym krokiem będzie dobranie odpowiedniej kompozycji składników jakie ułożymy na górze ciasta. Wśród tych koniecznych należy wymienić oczywiście sos pomidorowy, którym posmarujemy ciasto, oraz ser, który wszystko pokryje. Poza tym mamy ogromne pole do popisu, gdyż wykorzystać można właściwie wszystko co lubimy : kurczak, kiełbasa, cebula, ogórki konserwowe, papryka, pomidory, oliwki, owoce morza, szpinak, różne rodzaje sera, kukurydzę, szynkę, salami, jaka, szczypiorek i wiele wiele innych co tylko mamy ochotę zjeść.

Ciasto przygotowujemy i układamy na specjalnej okrągłej blasze. Wierzch smarujemy sosem pomidorowym, układamy wybrane składniki i wszystko posypujemy serem. Pizze w zależności od rodzaju ciasta piecze się od 10 do 30 minut. Temperatura piekarnika to 180-200 stopni.  

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 42 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Kuchnia przez użytkownika Ela
+2 głosów
2 odpowiedzi 41 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Żywność przez użytkownika Benia
+15 głosów
10 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Pielęgnacja przez użytkownika Dusia
+2 głosów
1 odpowiedź 39 wizyt
pytanie zadane 9 października 2015 w Żywność przez użytkownika Aniela
+1 głos
2 odpowiedzi 42 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w Kuchnia przez użytkownika Weronika
zxc

...